Peletková kamna bez komínu Pro vytápění kanceláří, skladů, nepotřebují komín. Stačí trubka přes zeď. Ideální pro byty, půdní vestavby, i sklepní byty. I garáže, skleníky. Hausbóty, karavany, velké stany i baťovské domky. 

Lze programovat, má i zapalování, může topit vzduchem, nebo vodou. Nepotřebuje akumulační nádobu. Včetně dálkového ovladače, od 25 000,- Kč. Nejmenší model - regulační rozsah cca 2 - 6 kW. Zajistí vám teplo a teplou vodu do bojleru.
Jaké možnosti máme k vytápění nového zatepleného sklepního bytu?

Dnes se již staví malinko jinak než před lety. Byt má třeba 3,6 kW tepelnou ztrátu. Šlo by instalovat do bytu kondenzační kotel na zemní plyn. Ovšem, taková instalace není levná, a hlavně provoz bytu by nebyl nejvýhodnější, i díky tarifům.
Další možností je dát do bytu tepelné čerpadlo. Nejčastěji vzduch voda, při důrazu na cenu investice se pořizuje tepelné čerpadlo vzduch vzduch.

Peletková kamna bez komínu do bytů  a pasivních domů

Peletková kamna bez komínu

Mít kamna – kotel bez komínu je zřejmá výhoda. Komín nemusíte kupovat, stavět a hlavně nemusíte za něj platit každoroční revize. V pasivních domech vám dále odpadá problematické řešení tepelných mostů. Peletková kamna mají vlastní ventilátor pro nasávání vzduchu. Vysoký komfort. Regulují se dálkovým ovladačem z křesla, stejně jako televize. Je – li v zásobníku palivo, majitel může zatopit v kamnech dálkovým ovladačem, aniž by vstal z křesla. Získáváte tak do bytu, nebo domu, poměrně nezávislý zdroj tepla, perfektně regulovatelný, snadno ovládatelný, jednoduše instalovatelný. Návrhy, projekty a realizace peletkových kamen a kotlů provádí firma Master energy.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Teplá voda denně zdarma. Celoročně
Dotace na novostavby až 640 000,- Kč

 

Komentáře   

0 #6 nina 2019-02-14 08:57
Je to dulezite zvolit palivo správně. Ještě tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/jake-zvolit-palivo-do-krbovych-kamen/ jsem narazila na článek který to tak shrnuje
Citovat
+7 #5 Michal Nejezchleb 2016-02-02 16:54
Dobrý den
Prosím netvrďte zde nějaké nepravdy. Každý spotřebič na tuhá paliva, takže i peletová kamna, se musí napojit na komín a musí být provedena revize spalinových cest, kouřovodu a spotřebiče. Prodejem a instalací kamen COLA se zabývám už 8 rokem a tyhle polopravdy a matoucí informace našemu oboru neprospívají.
Michal Nejezchleb - znalec v boru individualní topidla - kamna, krby,kotle na pelety
Citovat
0 #4 Tekuté firmy sídlí n 2014-12-22 21:23
a lodích v mezinárodních vodách : https://www.youtube.com/watch?v=lnhr1EUj_IA
Citovat
0 #3 Tohle je přímotop 2014-11-26 14:26
přímo to topí, ovšem proti elektřině násobně levněji.

Dnes jsem bylk ve firmě, v hale netopí, v kanceláři olejový radiátor na elektřinu 4,40 Kč / kWh. Peletkové kamna bez komínu by snížila peníze za teplo. Asi na 1,45 Kč / kWh. Po odečtění DPH - jsou plátcí DPH, tu elektřinu mají taky bez DPH, by to bylo solidních 1,19 Kč / kWh.

4 x nižší cena tepla.
Citovat
-1 #2 paráda 2014-11-23 20:24
to je lepší, než krb na elektriku !
Citovat
+2 #1 Bomba 2014-11-22 21:57
Tak to je bomba. Dost usporne. Nepotrebujete ani roztápět kotel, radiátory, topi to hned.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie