Peletková kamna bez komínu do bytů a pasivních domů

Peletková kamna
Peletková kamna bez komínu do bytů a pasivních domů

Pro vytápění kanceláří, skladů, nepotřebují komín. Stačí trubka přes zeď. Ideální pro byty, půdní vestavby, i sklepní byty. I garáže, skleníky. Hausbóty, karavany, velké stany i baťovské domky. 

Lze programovat, má i zapalování, může topit vzduchem, nebo vodou. Nepotřebuje akumulační nádobu. Včetně dálkového ovladače, od 25 000,- Kč. Nejmenší model - regulační rozsah cca 2 - 6 kW. Zajistí vám teplo a teplou vodu do bojleru.
Jaké možnosti máme k vytápění nového zatepleného sklepního bytu?

Dnes se již staví malinko jinak než před lety. Byt má třeba 3,6 kW tepelnou ztrátu. Šlo by instalovat do bytu kondenzační kotel na zemní plyn. Ovšem, taková instalace není levná, a hlavně provoz bytu by nebyl nejvýhodnější, i díky tarifům.
Další možností je dát do bytu tepelné čerpadlo. Nejčastěji vzduch voda, při důrazu na cenu investice se pořizuje tepelné čerpadlo vzduch vzduch.

Peletková kamna bez komínu

Mít kamna – kotel bez komínu je zřejmá výhoda. Komín nemusíte kupovat, stavět a hlavně nemusíte za něj platit každoroční revize. V pasivních domech vám dále odpadá problematické řešení tepelných mostů. Peletková kamna mají vlastní ventilátor pro nasávání vzduchu. Vysoký komfort. Regulují se dálkovým ovladačem z křesla, stejně jako televize. Je – li v zásobníku palivo, majitel může zatopit v kamnech dálkovým ovladačem, aniž by vstal z křesla. Získáváte tak do bytu, nebo domu, poměrně nezávislý zdroj tepla, perfektně regulovatelný, snadno ovládatelný, jednoduše instalovatelný. Návrhy, projekty a realizace peletkových kamen a kotlů provádí firma Master energy.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Teplá voda denně zdarma. Celoročně
Dotace na novostavby až 640 000,- Kč