Nová zelená úsporám od dubna 2015. Rychlá a snadnější dotace.

Zelená úsporám
Nová zelená úsporám od dubna 2015. Rychlá a snadnější dotace.

Od dubna 2015 je možné žádat peníze na zateplení rodinných domků a pro bytovky v Praze. Žádosti se zjednodušují, peníze jsou mnohem dosažitelnější, není potřeba jiý používat certifikované firmy, stačí řádat třeba jen na výměnu oken a dotace bude v řádu týdnů.

 Program se rozběhne od dubna, žádat lze od června, nebo května 2015.

"Tak aby žadatelé měli čas 2 měsíce na kvalitní zpracování projektu, " říká ministr životního prostředí Richard Brabec. Celkově bude k dispozici 1,1 miliarda korun, na bytovky má jít 500 milionů korun.

"Pro kompletní zpracování žádostí si SFŽP přesně stanovil lhůty - do tří týdnů od podání žádosti by měl žadatel vědět, zda dotaci obdrží. Pokud s žádostí uspěje, projekt úspěšně zrealizuje a na SFŽP doloží faktury, fond by mu měl během dalších tří týdnů peníze vyplatit." sdělil p. ministr.

Projekty na novostavby i rekonstrukce do zelená úsporám již od roku 1998 zpracovává sdružení energetických auditorů z firmy Master energy. Peněz se zdá být méně, než loni, taktéž jsou mnohem dosažitelnější. Máte - li zájem, neotálejte se zpracováním žádosti.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Pasivní dům z YTONGU
Dotace na novostavby až 640 000,- Kč
Petková kamna bez komínu do bytů a pasivnách domů