Prosinec na zahraděJe prosinec - začátek zimy. Myslíte, že zahrada v prosinci spí zimním spánkem? Prosinec je především ve znamení vánoc. Ale i v zimních měsících je vhodné se zahradě věnovat.

Číst dál...

Zahrada listopadJe listopad, tedy konec podzimu. Zima už je za dveřmi. Listí ze stromů opadává. Příroda se připravuje na zimní období. Období nejhlubšího vegetačního klidu. A tak je čas připravit i naši zahradu k zimnímu spánku.

Číst dál...

zahrada říjenJe říjen a tak jsme uprostřed podzimu. Začínáme s úklidem a zabezpečením celé zahrady před zimou. Taky ještě sklízíme úrodu. Ale i tak naše zahrada může ještě ukázat krásu květů některých letniček i trvalek.

Číst dál...

Zahrada v záříZáří - začíná babí léto. Přichází pomalinku podzim a s ním i doba sklizně na ovocné a zeleninové zahradě. Vychutnejte si tedy zářijové dny a věnujte se sklizni úrody.

Číst dál...

Zahrada v červenciV červenci se nacházíme uprostřed léta. Je čas dovolených a čas prázdnin. Naše zahrada, ale dovolenou nemá. Ta je v plném rozkvětu. A tak my zahrádkáři máme plné ruce práce. Je potřeba se o rostliny nejen postarat. Ale je i čas sklizet, co jsme zaseli.

Číst dál...

Zahrada v červnuČerven je začátkem léta a na zahradě je spousta práce. Červen je nejen měsícem prvních úrod ale i obdobím nástupu vysokých teplot a bouřek. Víte, co zahrada v červnu potřebuje?

Číst dál...

Zahrada v květnuMáj, je lásky čas, hrdliččin hlas…. Práce na zahradě je v květnu období doslova radostí. Květen je obdobím, kdy je práce na zahradě doslova relaxací a balzámem pro duši. 

Číst dál...

Zahrada duben„Duben ještě tam budem“, pokračuje pranostika. Možná, že některé práce, které byste měli dělat v březnu zůstanou i na duben. O to intenzivnější práce by měla být naše práce na zahradě právě v tomto měsíci. Nenechte už zahradu spát.

Číst dál...


Zajímavé rubriky

Dopručené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie