Dřevohliníková okna

Okna Actual
Dřevohliníková okna

Okna jsou samozřejmě zdrojem denního světla v interiéru, dále plní úlohu dotvoření vzhledu budov z vnějšího pohledu a samozřejmě zabezpečují cirkulaci vzduchu v interiéru.

Vedle těchto funkcí jsou ovšem okna i nejrizikovějším místem, kudy uniká z budov a bytů nejvíce energie.

A proto se vyplatí věnovat kvalitě oken náležitou pozornost. Tato problematika je v dnešní době aktuální. Vždyť i součástí podmínek pro poskytnutí dotace Zelená úsporám je výměna oken za nová okna, která splňují vysoké nároky na termoizolaci. Nejvíce se dnes rozšířila okna plastová. Ovšem kromě nich jsou velice kvalitní i okna dřevohliníková. Jejich jedinečný vzhled a materiál umožňuje použít dřevohliníková okna i u řady historických staveb, kde by z estetického a architektonického hlediska nebyla plastová okna přijatelná. Dřevohliníková okna jsou okna nové generace, která jsou svými kubisticko-hranatými tvary bez šikmin a bez zasklívacích lišt vhodná zejména pro moderní architekturu. Jsou standardně vybavena solárním trojsklem zajišťujícím perfektní izolaci i díky meziskelnímu rámečku Super-Kälterblocker. Jejich výroba patří mezi nejmodernější technologie v Evropě.

Podobnou službu zajistí i plastohliníková okna, která jsou vhodná do novostaveb i do rekonstruovaných obytných domů či komerčních objektů. Vynikají zejména komfortním a moderním designem a výbornými termoizolačními i zvukově izolačními vlastnostmi. Mají rovněž příznivý poměr mezi kvalitou a cenou. K celkovému jedinečně komfortnímu vzhledu patří i hliníkové opláštění, které plní kromě elegance i ochranu proti nepříznivému počasí. Vnitřní pohledové plochy jsou v jedné rovině se zcela skrytým kováním INSIDE, které přispívá nejen k lepší funkci, ale také pomáhá lepší funkčnosti oken, pokud je použito trojskla s velkou hmotností.

Zcela novou progresivní technologií je bezrámové zasklení, které se provádí zpravidla pomocí speciálního sklolaminátového kompozitu. Tato metoda zajišťuje jak pevné ukotvení skel, tak i zdánlivou subtilnost. Výhodou je i snadná údržba takto zasklených ploch, protože díky zasklívací liště voda při čištění neušpiní interiérovou omítku. Bezrámové skleněné stěny zabudované do moderní architektury skvěle a optimálně spojují sklo a zdivo a propojují interiér s okolní přírodou.