Bydlení

Spousta pokojů má v rozích místností tmavá místa, která působí ponuře a depresivně. Přitom existuje snadný způsob, jak tento kout místnosti oživit a prosvětlit – akvária. Každé akvárium by mělo být osvětleno akvarijním osvětlením, které zajistí dobrý růst akvarijních rostlin a umožní rybkám vnímat den a noc. Právě díky osvětlení působí akvárium jako svítící kvádr, který oživí místnost.

 

Až si budete vybírat odstín, kterým vymalujete zdi své ložnice, nedbejte jen na svůj vkus. Díky barvě totiž můžete ovlivnit, zda se dobře vyspíte, a dokonce má vliv i na sexuální aktivitu. Výzkum provedený Travelodge odhalil, že určité barvy nás stimulují, nebo naopak uklidňují a velmi tedy ovlivňují průběh naší noci.

Už v pravěku se vždy lidé scházeli u ohně, kde společně trávili čas, jedli a pili. Dodnes lidé mají s ohněm spojený pocit pohodlí a útulnosti, proto si čím dál tím víc pořizují do svých domovů různé typy krbů. Každý z nich se již vyrábí v moderním designu, který sluší každé domácnosti. Jaký krb se hodí právě pro vaši domácnost, se můžete dočíst v následujících odstavcích.

Pokud vaše malá kuchyň není dost velká na to, abyste schovávaly všechny hrnce, pánve a vína, které jste sbíraly, je na čase, abyste jste je ukládaly do kreativních řešení. Nástěnné regály, které uvolňují prostor pro pult a závěsné koše, které otevírají chladničku, jsou nejlepší přátelé malé kuchyně. Nakupujte skvělé organizační prostředky a vaše malá kuchyně se najednou bude cítit mnohem větší.

Úloha žaluzií v interiéru je velmi důležitá, chrání totiž před slunečními paprsky a poskytují nám jistou dávku soukromí. Na druhou stranu mohou být i výrazným prvkem, který dokonale dotvoří design interiéru. Bez nadsázky tak můžeme říct, že v moderním bydlení se bez nich zkrátka neobejdeme.

Vyměnit žárovku a zatlouct hřebík umí snad každý pan domácí. Pokud ale plánujete rozsáhlejší stavební úpravy, obraťte se na odborníky. Pomohou vám nejen s realizací práce, ale i plánováním včetně výběru správného materiálu. A navíc vám navrhnou cenu přímo na míru. Na jaké profese se obrátit, poradíme v tomto článku.

jídelní židleLidé si neuvědomují, že velkou část dne prosedí, je tedy důležité vybírat jídelní židle s rozvahou. Pokud si chcete svou večeři či oběd užít na sto procent, určitě k tomu budete potřebovat i pohodlnou židli. Jídelní židle se může stát velmi stylovým doplňkem vaší kuchyně či jídelny, ale při výběru je dobré myslet i na údržbu či komfort.

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie