Úspory

Půjčky a financeChcete zlepšit kvalitu svého bydlení, se kterým souvisí i kvalita vašeho života? Pokud ano, může být jednou z cest půjčka, díky které můžete do svého domu nebo bytu investovat. Nabídka možností je na našem trhu celkem bohatá. Podívejte se proto na příklady, které půjčky se vám mohou vyplatit a kterým se raději vyhnout. A začneme skupinou první.

Stává se to poměrně často a poměrně mnoha lidem. Takže se za to rozhodně nemusíte stydět. O čem je řeč? Přece o tom, že se v domácnosti najednou pokazilo více věcí, než na kolik máte zrovna našetřeno. Nebo vám začalo do střechy zatékat, ale peníze na její opravu teď nejsou. Anebo nečekaně bude v rodině přírůstek a maminka s miminkem potřebují nějakou dobu bydlet u vás. A potřebují trochu svého soukromí… A ani na to teď peníze nejsou.

Zálohování datPři práci na počítači bychom neměli zapomínat na pravidelné zálohování dat. Ti, co přišli o důležité dokumenty, rozpracované projekty, fotky za několik let během vteřiny, už vědí. Ostatní buď zálohují, nebo si nepřipouštějí či vůbec netuší, že by se něco takového mohlo stát. V některých situacích se data ještě dají zachránit, jindy jsou nenávratně pryč.

Dotace Sucho a teplé zimy vedou ministerstvo životního prostředí k vyhlášení dotací na zachytávání a využití dešťové vody. Dotační program bude vyhlášen na jaře 2017. Na dotace pro rodinné domky má být připraveno 100 milionů korun. 

Chcete zavést do svého domu zemní plyn? Poradíme vám jak na to. Připravte se však na jedno veliké byrokratické kolečko. Nejen, že u toho strávíte hodně času, ale budete muset obětovat i desítky tisíc korun. Zhotovení plynové přípojky a napojení odběrného místa totiž není levnou záležitostí. Na druhou stranu se jedná o levný zdroj energie, který je šetrný k životnímu prostředí.

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie