Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Optimální vytápění - bydleti.cz

Optimální vytápění

Kotel
Optimální vytápění

Současný výběr nejrůznějších zdrojů tepla dává každému možnost výběru, jakým způsobem bude vytápět svůj rodinný dům.

Topit můžete v klasických kamnech na uhlí, elektřinou, plynem nebo pomocí moderních tepelných čerpadel. Vše má své přednosti i zápory a v nejvíce případech rozhoduje cena. Jak pořizovací cena kamen, kotle či čerpadla, tak následně cena paliva. Určitým kompromisem, ovšem velice kvalitním jsou automatické kotle.

Automatické kotle UNI K

Jeho výhodou je, že v něm můžete topit jak hnědým či černým uhlím, tak například dřevěnými peletami o průměru 6-8 mm. Jejich výkon je v dostatečném rozmezí od 6 do 35 kW, takže jím můžete vytápět jak malý domek, tak i velký rodinný dům. Tento kotel je určen pro uživatele, kteří chtějí mít nízké náklady na vytápění, přitom si zachovat možnost vybírat z několika druhů paliv. Největším přínosem kotle je ovšem automatické odebírání paliva, takže odpadá nepříjemná manipulace s uhlím či peletami a následné ruční přikládání.

K další přednostem těchto typů automatických kotlů patří:

  • nízké náklady na topení, jelikož vysoká účinnost umožňuje efektivní využití i horšího paliva
  • automatické dávkování umožňuje topit nepřetržitě až tři dny bez obsluhy
  • provoz je ekologický, neboť splňuje požadované emisní třídy pro uhlí i pelety
  • dlouhá životnost díky litinovému výměníku a vodou chlazenému podstavci
  • pohodlné ovládání a snadné nastavení řídící jednotky

Kotel na pelety

Kotle na pelety mají výkon od 10 do 40 kW. Jejich obsluha je velice jednoduchá, díky automatickému dávkování můžete topit až 3 dny, aniž byste se museli o kotel starat. Výhodné je i samotné palivo, neboť peletky v pytlích se dobře skladují a při manipulaci nepráší jako uhlí.

  • Kotle řady Biopel představují peletové kotle určené pro komfortní, efektivní i ekologické vytápění rodinných domů. Použít je lze i k vytápění větších objektů.