Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
3 tipy, jak vybavit menší byt a zbytečně nepřijít o prostor - bydleti.cz

3 tipy, jak vybavit menší byt a zbytečně nepřijít o prostor

malý prostor
3 tipy, jak vybavit menší byt a zbytečně nepřijít o prostor

Potřebujete snížit finanční náklady na energie nebo se naopak stěhujete do svého prvního bytu? Ať už máte jakékoliv důvody ke stěhování, zamyslete se nad tím, jak prostor co nejlépe využít. Co se vám bude hodit a co si raději s sebou nebrat?

Obývák

Vzdušnost je na prvním místě. Záleží sice, jak máte velký byt, ale myslete na to, že se v tomto místě budete vy i vaše návštěvy velmi často pohybovat. Není proto nezbytné kupovat klasická křesla do obývacího pokoje, vystačíte si pouze s malým komfortním gaučem a moderní obývací stěnou, která bude fungovat jako úložný prostor, ale zároveň vám nesebere většinu prostoru obýváku.

Odpočinková zóna

Tentokrát se vám vyplatí pořídit si postel s úložnými prostory a větší skříň. V malých prostorách se vyplatí investovat do vestavěné skříně. Pokud k vám často jezdí návštěvy, za uvážení stojí také rozkládací pohovky, které jsou skvělým řešením pro úsporu místa. Pokud k vám totiž čas od času jezdí hosté, nemusíte pro ně mít speciální postel.

Při stěhování si s sebou berte pouze věci, na kterých vám opravdu záleží – tedy takové, k nimž se vážou krásné vzpomínky. Naopak se vyhněte tomu, brát si s sebou všechny věci, které se vám designově hodily do předchozího příbytku. Proč? Stěhování je příležitost pro radikální protřídění věcí.

Ostatní místnosti

Koupelny a kuchyně jsou obvykle již pevně zabudované. Co se týče kuchyní, vezměte si sebou to, co nejvíce používáte a zbytek zkuste nahradit multifunkčními věcmi. Pro vytvoření dalších úložných prostor v jednotlivých místnostech můžete zavést uzavíratelné vestavné skříňky na stěnách bytu v barvách samotné stěny (obvykle bílé). Lidem se pak zdá, že to prostě patří do designu místnosti a zároveň skříňky nezabírají prostor na zemi.