Tepelné čerpadlo na principu vzduch/voda

Tepelné čerpadlo
Tepelné čerpadlo na principu vzduch/voda

Na trhu s tepelnými čerpadly se dnes již objevuje několik typů, ze kterých můžete vybírat.

 

Absolutní jedničkou mezi tepelnými čerpadly se však stává tepelné čerpadlo fungující na principu vzduch/voda, a to díky širokému výčtu výhod, kterými disponuje. Pojďme se na hlavní důvody, proč zvolit právě tento typ tepelného čerpadla, podívat podrobněji.

Proč tepelné čerpadlo?

Lidé si volí pro svůj dům jako otopný systém tepelná čerpadla čím dál častěji. Je to způsobeno díky skvělé návratnosti investice, ekologicky vyhovujícím podmínkám a širokým možnostem využití. Občas může být oříškem vybrat správný typ tepelného čerpadla pro vaši domácnost. S tepelným čerpadlem vzduch/voda však neuděláte chybu.

Výhody tepelného čerpadla vzduch/voda

Výčet jeho výhod začíná na ekonomické návratnosti tohoto čerpadla. Díky vysokému výkonu a zároveň nízkým pořizovacím nákladům se návratnost této investice stává rychlejší a větší. Pro správný chod čerpadla je však nutné jeho odborné seřízení tak, aby fungovalo podle vašich představ.

Skvělý výkon čerpadla doprovází tichý zvuk, který neuslyší ani váš soused 4 metry od zařízení. Tento luxus si můžete vychutnat díky společnosti Tenaur, která na český trh dodává nejtišší tepelná čerpadla u nás.

Pro tepelné čerpadlo vzduch/voda nejsou nutné velké přípravy pro instalaci nebo úpravy terénu, jak tomu může být u jiných typů čerpadel. Není tedy nutné vyřizovat stavební povolení nebo umisťovat vrt do země na vašem pozemku. Instalace je snadná a rychlá, díky odborníkům ze společnosti Tenaur, kteří se o vás postarají od začátku do konce.

Tepelné čerpadlo

Princip fungování tepelného čerpadla

A jak vlastně funguje princip tepelného čerpadla vzduch/voda? Tepelné čerpadlo odnímá teplo z okolního vzduchu a převádí jej na vyšší teplotní hladinu, která se využívá k vytápění a pro ohřev vody. Z tohoto důvodu je tento typ vhodnější pro teplejší a mírné oblasti České republiky. Nemusíte se ale bát, výkon tepelného čerpadla je stabilní a vysoký nezávisle na ročním období. Pouze pro horské oblasti je vhodnější jiný typ tepelného čerpadla (většinou země/voda).

Jakou značku tepelného čerpadla zvolit?

Skvělá, kvalitní tepelná čerpadla vyrábí a dodává na trh švédská značka Nibe, která má za sebou již 50 let zkušeností. Na český trh tuto značku tepelných čerpadel dodává společnost Tenaur, člen skupiny ČEZ. Věřte, že tepelné čerpadlo značky Nibe se stane důležitou součástí vašeho domova.

Ušetřit můžete s dotačním programem Nová zelená úsporám

Počáteční náklady vám pomůže ušetřit dotační systém Nová zelená úsporám. Uspořit můžete až polovinu celkových nákladů. Zažádat navíc můžete kdykoliv během výměny vašeho stávajícího nebo instalace nového otopného systému pro váš dům – a to před zahájením, během nebo po dokončení instalačních prací. Podpora z dotačního programu činí 25 000 – 100 000 Kč na vaše nové tepelné čerpadlo vzduch/voda.

Tepelné čerpadlo