Jak vybrat sedací soupravu, aby byla krásná a maximálně pohodlná?

sedací souprava
Jak vybrat sedací soupravu, aby byla krásná a maximálně pohodlná?

Pokud aktuálně vybíráte novou sedací soupravu, při výběru byste se měli zaměřit na několik důležitých faktorů. Jen tak si totiž pořídíte kus nábytku, který bude vizuálně zajímavý a maximálně komfortní.

Jak vybrat sedací soupravu?

Sedací souprava je kusem nábytku, kterému je třeba při zařizování interiéru věnovat náležitou pozornost. Jistě, podceňovat byste neměli ani ostatní vybavení, na druhou stranu sedačka by měla být nejen vizuálně zajímavá, ale také maximálně pohodlná. Budete totiž na ní trávit čas v podstatě každý den, a někdy i mnoho hodin. Při výběru sedací soupravy samozřejmě rozhoduje i pořizovací cena, ačkoli pokud využijete slevové kódy na Sconto, anebo do dalších obchodů s nábyktem, můžete ušetřit, ale zaměřit byste se měli i na další aspekty. Jaké to jsou konkrétně?

Účel sedací soupravy

Sedací soupravy mohou být součástí nejen domácností, ale třeba také kanceláří a zasedacích místností. Pokud budete vybírat sedačku k sobě domů, zaměřte se spíše na měkčí a nižší sedačky, které vybízejí k relaxaci po náročném dni. Na druhou stranu na pracoviště byste měli zvolit vyšší a tvrdší sedací soupravu. Orientovat se v každém případě můžete na rozkládací sedačky. Ty se mohou hodit např. na spaní pro případnou návštěvu. Musíme ovšem upozornit, že sedací soupravy rozhodně nejsou určeny (až na výjimky) ke každodennímu spánku. Naopak vám mohou škodit!

Zamyslete se, kam sedačku umístit

Před nákupem sedací soupravy si dobře rozmyslete, kam přesně ji chcete umístit. Do obývacího pokoje by se totiž měla nejen vejít, ale zároveň by kolem ní měl být dostatek prostoru. Platí přitom poměrně jednoduché pravidlo – do malých místností se hodí rovné sedačky, ať už dvojsedáky nebo trojsedáky, do větších místností rohové sedací soupravy a do velkých prostor si můžete pořídit sedačku ve tvaru U. Ať už ale zvolíte jakoukoli z těchto variant, vězte, že sedací souprava by měla být umístěna naproti dveřím do místnosti. Navozuje totiž klid, víte-li, kdo vstupuje do místnosti.

Zaměřte se na materiál konstrukce

Pokud chcete, aby vám zakoupená sedací souprava vydržela co nejdéle ve stoprocentním stavu, měli byste se zaměřit na kvalitní materiály. Pořídíte-li si levnou sedačku, ušetříte sice při samotnému nákupu, jenže velmi pravděpodobně vám nevydrží ani zdaleka tak dlouho jako dražší řešení. Horší životnost má např. konstrukce z dřevotřísky, případně konstrukce, jejíž součástí jsou plastové materiály. Naopak velmi odolné jsou konstrukce ze dřeva (ideálně z masivu), a to v kombinaci s kovem. Tyto varianty obvykle disponují velmi dlouhou životností, což je podstatné.

Nepodceňujte vzhled a materiál potahu

Sedací souprava by měla samozřejmě vypadat vizuálně zajímavě. Navíc musí barevně ladit s dalším vybavením místnosti. V současné době si můžete pořídit jednobarevné potahy, ale k dispozici máte i rozličné barevné kombinace. Při výběru potahu byste se nicméně měli soustředit i na materiál, z něhož byl vyroben. Oblíbené je např. mikrovlákno či mikroplyš. Potahy luxusnějších sedacích souprav však bývají vyrobeny z kůže (mají i dlouhou životnost), ale zaměřit se můžete i na ekokůži, což je syntetický materiál, který má kratší životnost, za to může mít v podstatě jakoukoli barvu.