Nový nábytek – změna k lepšímu

Nábytek do ložnice
Nový nábytek – změna k lepšímu

Pěkný citát od amerického podnikatele Jacka Welche zní: "Lidé milují věci důvěrně známé a vzorové. Proto každý trpí při zprávě, že se jeho oblíbená kavárna bude zavírat".

Je pravda, že velká většina z nás má ráda zavedené stereotypy. V otázce bydlení a vybavení bytu nebo rodinného domu to platit nemusí. Každý má jednou za čas pocit, že by se místo, ve kterém žije, mělo nějakým způsobem obnovit, oživit. Pokud bydlíte například ve třípokojovém bytě už nějaký čas, postupně zjišťujete, co by se dalo vylepšit, jak lépe vyřešit úložný prostor. Barevné sladění interiéru má na pocity člověka velký vliv, může prostor opticky zvětšit nebo naopak. Navíc když stávající nábytek „dosluhuje“, je čas pro radikální změnu.

V první fázi bude dobré promyslet, jaké barvy by měly v interiéru převládat a bytové prostory řešit jako barevný celek. Světlejší tóny jsou vhodné do malých pokojů, u velkých místností působí zajímavě jedna stěna tmavší, v kontrastu například s bílou barvou. Přírodní a pastelové tóny ani po letech nezevšední. Jestliže použijete dřevěný nábytek, nebo jeho imitaci, sázíte na jistotu. Moderní minimalistický design je v tomto odvážnější, ale všeho s mírou. Jasné a křiklavé tóny za čas změní svou atraktivitu a mohou působit i negativně.

V tomto ohledu jsou vhodné obývací stěny. Na našem trhu je jich nepřeberné množství, mohou se vkusně začlenit do obývacího pokoje se stávající sedací soupravou a bytovými doplňky. Cenově dostupné, variabilní, navíc obsahují komponenty, které barevně i vzhledově „ladí“. Můžete se rozhodnout pro větší stěnu s rustikálním vzhledem nebo moderní, jen z několika částí. Bezpočet barevných variací a povrchových úprav umožní vybrat si tu pravou.

Ložnice nám slouží k odpočinku, zhruba třetinu dne prospíme, proto by měla na nás působit pohodlně a uklidňujícím dojmem. V tomto případě musíme brát zřetel i na úložný prostor a tak mohou být pro vás dobrou variantou nábytkové sestavy. Obsahují postele, noční stolky, komody, skříně, police… Vše je variabilní a opět barevně i designově sladěno. Stačí pak jen dokoupit postelový rošt a kvalitní matrace, nejlépe s bodovou elasticitou (měly by se prohnout jen v tom místě, kde na ně působíte tlakem). Tato kombinace zajistí, že vás s vysokou pravděpodobností po probuzení nebude bolet krční a bederní páteř.

Chcete-li opravdu své bydlení změnit a vytvořit si příjemné interiéry, není nic jednoduššího. Přímo na internetu v klidu a bez stresu můžete najít inspiraci a objednat si nábytek, který vám bude dělat radost.