Venkovní vířivka v zimě

Vířivka
Venkovní vířivka v zimě

Horká voda venku, když se teploty pohybují okolo bodu mrazu? Ano, je to možné: když si pořídíme venkovní vířivku!

V severských zemích jsou velice oblíbené domácí sauny, ale i venkovní vířivky. Pravidelným saunováním a pobytem ve vířivce si můžeme zvýšit imunitu. Ačkoli to tak nemusí na první pohled vypadat, vířivka má blahodárné účinky na náš organismus.

Venkovní vířivka má několik výhod: přestože je venku nevlídné počasí a zima, my si můžeme dopřát blahodárnou relaxaci a hydroterapii v jednom. Nepořádek se drží venku a ne uvnitř našeho bytu či domu a navíc ve venkovní vířivce dýcháme čerstvý vzduch.

Jak poznáme kvalitní vířivku? Měla by odolávat zimě až do -10ti stupňů Celsia. A i přes okolní mrazíky by se měla teplota vody udržet na teplotě okolo 40°C. Základem správné vířivky je kvalitní a vysoce odolný akryl, její povrch musí být zcela hladký.

Trysky ve vířivce by měly být rozmístěné tak, aby působily na nejvíce namáhaná místa našeho těla (šíje, okolí páteře, kostrč a chodidla).

Velice pohodlnými doplňky vířivky jsou ergonomická sedátka či lehátka a možnost volby osvětlení vířivky (chromoterapie – léčba různými odstíny barev), audiosystému (poslech příjemné hudby).

Ovládání vířivky by mělo být velice snadné – intuitivní. Poznáme to zejména u ovládání intenzity vody (trysek), ale i celého systému (osvětlení, hudby). Z vířivky bychom neměli při relaxaci odcházet.

Pravidelnou návštěvou vířivky zvyšujeme svou fyzickou i psychickou odolnost. Je prokázané, že vířivka zmírňuje či uzdravuje různé fyzické potíže (dýchání, zlepšení krevního oběhu, uvolnění svalů, šlach, zbavení se bolestí páteře, kožní potíže, apod.), včetně psychosomatických onemocnění (například bolesti žaludku, střev a žaludeční vředy). Venkovní vířivka je perfektní prevencí proti stresu.

Vířivku bychom měli navštívit minimálně 3x týdně. Pokud nám to nijak nevadí, můžeme si hydroterapii ve vířivce užívat denně. Tento druh odpočinku je vhodný zejména u fyzicky a psychicky náročných profesí (programátoři, manažeři, různé druhy kancelářských profesí, sportovci, aj.).

Venkovní vířivka, kterou můžeme využívat po celý rok, nám zpříjemní chvíle na zahradě nebo na terase, kde si můžeme dopřát příjemné relaxace s rodinou či přáteli.

K exkluzivním prodejcům, kteří splňují podmínky, které jsme zmínili a nabízí i něco navíc, je například dodavatel švédských vířivek IQue – Prodej vířivek

Venkovní vířivka v zimě