Vylepšete zabezpečení svých dveří

Kování
Vylepšete zabezpečení svých dveří

Ochrana majetku je dnes skloňována ve všech pádech a podobách. Každý má zkrátka nějakou vlastní nebo zprostředkovanou zkušenost se zloději.

Nejen proto je na místě dohlédnout na co nejlepší zabezpečení domu či bytu. Ochrana majetku totiž přináší bezpečí a klid pro celou rodinu. I když máte kvalitní vchodové dveře, existuje ještě několik dalších možností, jak vylepšit jejich zabezpečení.

Zámkové vložky – nejjednodušší způsob, jak vylepšit zabezpečení

Prvním z nich je namontování kvalitní cylindrické vložky (GUARD G550 a další), která je hlavní součástí vstupních dveří a mechanismu zamykání.

  • Kvalitní cylindrickou vložkou si můžete významně vylepšit zabezpečení svého bytu, domu, kanceláře, obchodu, dílny, skladu, sklepa, garáže a dalších objektů.
  • Tento způsob zvýšení ochrany není náročný na montáž, nevyžaduje ani složité úpravy dveří a zároveň je dostupný za velice přijatelnou cenu.

Vylepšete zabezpečení svých dveří

Cylindrické vložky a jejich dělení

V podstatě se cylindrické vložky rozdělují na dva typy:

  • Stavební vložky
  • Bezpečnostní vložky

Stavební vložky jsou levnější, ale nemají bezpečnostní certifikaci. Hodí se tak pouze na dveře, u kterých není vyžadována kvalitnější ochrana. Bezpečnostní vložky mají vyšší úroveň zabezpečení a doporučujeme je pro všechny vchodové a interiérové dveře.

  • Zámkové vložky se rozdělují také na klasické (oboustranné), zkrácené (klíčovou dírku mají jen z jedné strany) a vložky s knoflíkem (olivkou) z jedné strany.
  • Bezpečnostní zámkové vložky se dále rozlišují podle úrovně zabezpečení do čtyř tříd – od základní, přes dostatečnou, vysokou až po velmi vysoký stupeň ochrany.
  • Před pořízením cylindrické vložky se poraďte i se svou pojišťovnou, jaký druh zabezpečení bytu či jiného objektu požaduje.

Doporučujeme: Jak ochránit vaši nemovitost vám poradí články: Jak zabezpečit byt před odjezdem na dovolenou, Jak zabezpečit byt a Zabezpečit chatu nebo chalupu je obtížnější než zajistit dům a byt.

Bezpečnostní kování

Druhým typem zabezpečení dveří je bezpečnostní kování (802 bezpečnostní kování od firmy ROSTEX a další), které rovněž existuje v několika variantách. Pro výběr vhodné kliky budete potřebovat následující údaje – rozteč, tloušťku dveří, jejich umístění a typ i rozměry zámkové vložky.

  • Bezpečnostní kování se obvykle vyrábí ve variantách klika, klika+koule nebo klika+madlo.
  • Rozhodně doporučujeme vybírat kliky od osvědčených výrobců jako je FAB, MUL-T-LOCK, Rostex a další.
  • Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení v podobě kratší životnosti nebo nedostatečné kvality zabezpečení.

Co říci na závěr?

Nejoptimálnějším způsobem zabezpečení dveří je kombinace cylindrické vložky a bezpečnostního kování (případně také vícebodového zámku). Samozřejmostí jsou kvalitní bezpečnostní dveře, které budou samy o sobě odolné proti násilnému vniknutí.