Chcete kvalitní postel? Pořiďte si postel z masivu

Postel z masivu
Chcete kvalitní postel? Pořiďte si postel z masivu

Výběr postele není snadnou záležitostí. Každý z nás má trochu jiné představy, které úzce korespondují se zvykem.

Proč něco měnit? Možná proto, že vaše postel už leccos zažila a není zrovna tím pravým ořechovým pro vaše zdraví. Moderní postel s dalšími komponenty si vás navíc získá komfortním provedením a atraktivním designem. A proč zrovna masiv?

Masivní dřevo je pevné, odolné a dlouho životné

Pokud se má člověk rozhodnout, jakou postel si pořídit, vyskytují se nejrůznější varianty. Jednou z nich je i dřevo z masivu, pro naše účely tedy dřevěné postele z masivu.

Na výrobu těchto postelí je využita solidní přírodní surovina. Získává se z kmenů krásně vzrostlých stromů, je pro vás i kusem přírody. Dřevo provoní celý byt a a má i další přednosti. Masiv není druh dřevotřísky ani lepeného dřeva. Je takový, jak ho příroda vytvořila sama. Zkušení truhláři vědí, kterou část stromu pro výrobu postele vybrat.

Nábytek z masivu kupujte tam, kde vás v prvé řadě informují, o jaké dřevo se jedná. Kvalitní postele z masivu „nevržou“, spoje se nerozklíží, jsou pevné. Lakované a mořené dřevo vás okouzlí svým vzhledem, ať už zvolíte postele s úložným prostorem nebo bez úložného prostoru. Takový nábytek má dlouhou životnost a využití pro další generace.

Chcete kvalitní postel? Pořiďte si postel z masivu

Cenově výhodná, přesto skvělá borovice

Ač se řadí mezi nejlevnější masiv vůbec, není to na úkor kvality. Dřevo je precizně opracováno, je výrazné a má krásnou kresbu s mimořádně pěknými suky. Borovice je oblíbená pro výrobu postelí v rustikálním venkovském stylu. Dřevo z borovice je pružné, hodně pryskyřičné, pevné a odolné proti vlhkosti. Jeho jedinou nevýhodou je méně snadné moření. Pokud tedy nechcete přírodní patinovaný odstín, raději se poohlédněte po jiném masivu.

Velmi rozšířený smrk s unikátním designem

Dalším, velmi pružným dřevem připomínající borovici, je dřevo ze smrku. Obsahuje méně pryskyřice, méně kreseb včetně suků, hůře odolává vlhkosti. Výhodou oproti borovici je snazší moření. U tohoto typu dřeva nemusíte přemýšlet nad stylem vaší ložnice, rozhodně sem zapadne. V mnoha odstínech navíc dokáže napodobit dražší dřevo, jehož je téměř 100 % kopií. Například dub, buk, mahagon.

Klasika: dub a buk

Tvrdé a odolné dřevo ve formě dubu a buku je výhodnou investicí do postelí, které se pyšní stabilitou a dobrou nosností. Hlavní roli, tu podobně jako u smrku, hrají i další dekory, kterými postele z dubu a buku jistě nešetří. Propracované linie a reliéfy se budou vyjímat v ložnici v retro stylu, ale i v moderním konceptu interiéru.

Nábytek z masivu bezpečně nakoupíte u INTENA Nábytek. Dopřejte si pro sebe a svůj spánek to nejlepší.