S kontejnery zařídíte staveniště snadno

Kontejnery
S kontejnery zařídíte staveniště snadno

Ať už stavíte rodinný domek, tovární halu, nebo kancelářskou budovu, vždy budete potřebovat takzvané zařízení staveniště. K němu patří místnost pro stavbyvedoucího, u větších staveb i další místnosti pro ostatní pracovníky stavby a ideálně i odpočinková zóna pro dělníky s možností ukrýt se před nepříznivým počasím, ohřát si oběd nebo se v létě schovat před palčivým sluncem a napít se něčeho studeného. A nesmí samozřejmě chybět ani toalety, umyvadlo s tekoucí vodou a ideálně také sprchy.

Často je třeba také uschovat do zamčeného skladu nářadí, protože ze staveb se krade vše od lopat, zednických lžic a vodováh až po vrtačky, brusky, pily, míchačky a další dražší nástroje. Spolu s ledničkou, mikrovlnnou troubou, počítačem, tiskárnou a dalším vybavením jsou tak stavby velkým lákadlem pro zloděje.

Ne všude jsou pro zařízení staveniště vhodné prostory v budovách. Ideálním řešením tak jsou pevné a mobilní kontejnery. Jsou výhodnější než běžné dřevotřískové buňky, do kterých se snadno dostane i náhodný zloděj, nemusíte si je ani kupovat. Skladové, obytné i sanitární kontejnery si je možné půjčit, a to krátkodobě i dlouhodobě. Koupě se vyplatí u dlouhodobých staveb, pro staveniště stačí i kontejnery použité. 

 

Kontejnery se dají přeměnit v klasickou kancelář, která má pevnou stabilní konstrukci. V kombinaci například s pohybovými senzory či kamerami vně kontejneru představuje relativně bezpečné zázemí pro vedení stavby. Skladové kontejnery jsou vyráběny v různé velikosti a dají se i stavět na sebe nebo vedle sebe, takže si uskladníte libovolné množství věcí. Jsou k dispozici ve venkovní i vnitřní variantě, přičemž venkovní dobře odolávají nepříznivému počasí. Přemisťovat je lze za pomoci jeřábů, ale dost typů také vysokozdvižným vozíkem.  Obdobně jsou na tom i sanitární kontejnery, kde je obvykle jedna či více sprch, umyvadla toalety, pisoáry, ohřev teplé vody a další vybavení dle potřeby zákazníka. S kontejnery lze proto zajistit potřebné zázemí pro jakoukoli stavbu.

Související články:

Objevte rozmanité využití kontejnerů
Chcete bydlet netradičně? Využijte kontejnery
Domy z kontejneru, hudba budoucnosti?