Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Vinylové podlahy vás nikdy nezklamou - bydleti.cz

Vinylové podlahy vás nikdy nezklamou

Vinylové podlahy vás nikdy nezklamou

Stavíte nebo rekonstruujete dům či byt a uvažujete, jakou podlahu do interiéru vybrat? V dnešní době je možné si vybrat z velkého výběru koberců, parket, plovoucích, ale i vinylových podlah. V tomto textu si můžete přečíst, proč jsou právě vinylové podlahy skvělou volbou.

Dnešní PVC nebo-li vinyl představuje velmi odolný materiál vůči oděru i vodě, barevně i rozměrově stálý a nenáročný na údržbu. Snadno se pokládá a je pocitově teplejší než například laminátová podlaha. Také tlumí zvuky, proto pro vás může představovat dobrou volbu i pokud máte například malé děti či psa.

Existuje více typů vinylových podlah a to konkrétně:

- PVC / vinylové podlahy v metráži

- plovoucí vinylové podlahy

- vinylové dílce určené k lepení

Jedná se o heterogenní krytiny skládající se z různých vrstev, odlišující se od sebe složením nebo provedením.

Vinylové podlahy vás nezklamou

Během posledních pár let vinylové podlahy patří mezi nejoblíbenější podlahové krytiny a existuje pro to mnoho důvodů, které jistě také oceníte. V poměru cena vs. výkon se nabízí jako ideální řešení pro každý interiér a vyplatí se do nich investovat.

- Vinylové podlahy zvládnou nápor v užívání, odolají mechanickému i chemickému poškození. Podpatky, kolečkové židle či drápky vašich domácích mazlíčků je nepoškodí.

- Dobře snáší teplo i vodu a vlhko. Můžete je tedy s klidem využívat v koupelně a kuchyni, ale i v pokojích, kde byste rádi využívali podlahové topení. ,,Vinylka” toto všechno zvládne.

- Další jejich skvělou vlastností je, že jsou barevně i tvarově stálé. I za dekádu vypadají jako nové, jako byste je včera nově položili.

- Jejich údržba je velmi nenáročná, není potřeba je ošetřovat žádnými speciálními prostředky, bohatě vám postačí je setřít mopem.

- Tlumí nárazy a pohlcují zvuk. Jsou příjemně měkké na došlap, proto se vám na nich bude pohodlně chodit naboso.

Rozhoduje barva?

Se světlou ani s tmavou podlahou určitě neuděláte chybu, ale je pravda, že existují určitá doporučení, aby podlaha interiéru hezky ,,sedla”.

Světlá podlaha s nevýrazným dekorem opticky zvětší místnost a otevře vám nové možnosti při výběru vhodného nábytku a doplňků. Tmavá podlaha se naopak hodí do prostornějších místností, kde působí elegantně, také pomůže vytvořit kontrast se světlým nábytkem a doplňky. 

Rady na závěr

Před pokládkou plovoucí vinylové podlahy je doporučeno spodní podklad co nejlépe vyrovnat a vyčistit, jak je to jen možné. Předejdete takto nechtěnému vlnění PVC a možným vzduchovým prostorům mezi vinylem a zemí, které vám budou při pobytu v místnosti nepříjemné. Podklad by měl být také zbaven mastnot a chemických látek, aby bylo možné podlahu kvalitně a pevně nalepit.