I na ploše o 27 m² se dá komfortně žít

malý byt
I na ploše o 27 m² se dá komfortně žít

V dnešní době, kdy dosahují ceny bytů nadrozměrných částek, nezbývá mnohým jiná varianta, než si pořídit malý bytu či garsonku. Tento trend se objevuje především u mladých lidí, kteří žijí sami či s partnerem.

Malý byt vyžaduje především pečlivě rozplánované prostorové řešení s vhodným, a především multifunkčním vybavením, jako je nábytek a úložné prostory. Důležitou roli hraje také použití materiálu barev a doplňků, které mohou prostor opticky zvětšit.

Je potřeba brát v potaz, že v případě bytu 1+kk se do jedné místnosti musí vejít kuchyň, ložnice, pracovna i obývací pokoj. A i když má člověk představu, jak by si uspořádání bytu představoval, je dobré poradit se s odborníky, kteří mají zkušenosti a jejich rady a doporučení, či případná realizace mohou zásadně pomoci.

Důvodem velkého zájmu o malé byty je nejen cena, ale také změna demografického vývoje, kdy stále více přibývá domácností o dvou lidech, a to nejen u mladých lidí, ale také u těch starších, kteří přenechávají byty svým dětem a sami si hledají byty menší.

Této vysoké poptávce se přizpůsobují i developeři.  Ti začali nejen nabízet více bytů 1+kk a garsoniér, ale dispozice samotných bytů přizpůsobují již při jejich výstavbě, tzn. že je zde mnohem více míst určených pro úložné prostory, chytrá řešení a je kladen mnohem větší důraz na to, aby byl každý kousek prostoru prakticky využitelný.