Opravdu platí, že co makléř to podvodník?

realitní makléř
Opravdu platí, že co makléř to podvodník?

Realitní makléři nemají v současnosti nejlepší pověst. Většina z nás už slyšela o špatných makléřích, kteří nic neudělají a jenom shrábnou provizi. Realitních makléřů je v České republice hodně, panuje mezi nimi velká konkurence a právě proto se někteří snaží z příležitosti vytřískat maximum, prodat nemovitost co nejrychleji a dostat provizi. Takový prodej bývá pro majitele nemovitosti často nevýhodný.

Jak zbavit realitní trh nekvalitních makléřů?

Nekvalitní makléři, kteří pověst realitního trhu poškozují, přežívají především kvůli špatné informovanosti zákazníků. Ti neumí rozeznat zkušeného profesionálního makléře od těch nezkušených, dají mu zakázku a tím mu dovolí neustále přežívat, přestože neodvádí kvalitní práci. Nejhorší je, že nekvalitnímu makléři dáte stejnou provizi jako kvalitnímu, který by ale prodal lépe a rychleji. Aby špatní realitní makléři zmizeli z trhu, nesmí dostávat žádné nové zakázky. A to je na nás, na klientech.

Jak ale poznat toho správného profesionálního makléře?

Poznat, že je makléř podvodník, když s nimi nemáte žádnou zkušenost, není úplně jednoduché. My jsme pro vás popsali jejich triky a lži špatných makléřů v článku Odhalte včas neseriózní realitní makléře. A pokud přímo hledáte dobrého a spolehlivého makléře s dostatkem zkušeností, dejte na reference a doporučení ostatních klientů. Nevyptávejte se známých, ti nemusí mít dostatečné reference. Nemusíte ani sáhodlouze surfovat po internetu. My jsme už prověřili spoustu realitních makléřů a na našem webu jsou jen ti kvalitní. Přečtěte si jejich hodnocení a reference a jednoduše vyberte toho nejlepšího.