Jak vybrat dokonalou solární sprchu? Soustřeďte se na důležité prvky

sprcha
Jak vybrat dokonalou solární sprchu? Soustřeďte se na důležité prvky

Zchladit se během parného léta na své zahradě, aniž byste museli chodit do domu, je vždy příjemné. Dobrou zprávou je, že na to nepotřebujete hned bazén. Postačí vám venkovní osvěžení, které můžete využít kdykoli budete potřebovat. Navíc si tímto způsobem můžete také umýt nohy, než půjdete ze zahradu zpět do domu. O co se jedná?

Jak to funguje?

Dnes budeme mluvit o něčem, o čem jste možná nikdy neuvažovali. Solární sprcha je skvělým zařízením, které se hodí na každou zahradu. Funguje na principu solárního kolektoru. Jednoduše se voda ohřívá v zásobníku pomocí slunečních paprsků. Z tohoto důvodu byste ji měli umístit na světlé místo, kam hodně svítí slunce. Poradíme vám, podle čeho si ji vybrat.

Objem vody je nejdůležitější

Klíčovým parametrem je rozhodně objem vody, kterou můžete využít. Rozdílem bude, jestli budete potřebovat služby solární sprchy na zahradu jen pro osvěžení nebo důkladné umytí. Stejně tak musíte myslet na to, jestli ji budete používat jen vy nebo více lidí. Podle toho si můžete zvolit jeden ze čtyř objemů zásobníku:

  • 8-10 litrů: rychlé opláchnutí před vstupem do bazénu,
  • 10-25 litrů: zlatý střed při výběru, teplé voda poteče 10 až 15 minut,
  • 40-50 litrů: zásobník pro velkou rodinu a delší sprchování,
  • 60 litrů: objem klasické sprchy.

Upevnění a materiál zajistí kvalitu a spolehlivost

Na trhu jsou pevně stojící nebo přenosné sprchy. Mnohem lepší je pevné ukotvení, protože tento typ udrží větší zásobník na vodu. Až bude trampolína pro děti prázdná a všechny se půjdou opláchnout, bude lepší mít v zásobě více vody. Z materiálu je nejlepší hliník nebo nerezové ocel. Plast je sice levnější, ale také vám vydrží mnohem kratší dobu a snadno se zničí.

Šikovné doplňky zajistí snadné sprchování

Velmi praktickým doplňkem je oplach pro nohy. Jde jednoduše o kohoutek, díky kterému si opláchnete jen nohy. Zahradní trampolína je skvělá věc, ale budete si chtít zaručeně opláchnout zpocené nohy, než půjdete domů. K tomu vám poslouží právě tento kohoutek. Některé sprchy mají také mísící pákovou baterii, kterou si nastavíte teplotu vody. I to je velmi praktické.