Izolace a jak na ni

izolace
Izolace a jak na ni

Izolace. Základ optimálního klimatu v domě i bytě. Pokud není správně izolovaná stavba, neudrží teplo uvnitř  a nebo naopak propouští teplo z venku dovnitř nad běžný rámec. Správnou izolací stavby tak docílíte nejen příjemnějšího bydlení, ale i úspory nákladů na topení a nebo naopak v létě na klimatizaci.

Pro jakou izolaci se rozhodnout? Nejčastější a jednou z levnějších izolací je polystyren. Staré dobré známé obdélníky pořídíte v různých tloušťkách, rozměrech a tedy i s různými izolačními vlastnostmi. Liší se např. i v pevnosti. Nevýhodou je menší přizpůsobivost obkládanému objektu.

Dalším velmi často vyhledávaným materiálem je pak skelná vata. Jak již název napovídá, je vyrobena ze skelných vláken a patří tak do skupiny minerálních vat. Skelná vata má ovšem tu výhodu, že ji můžete využít jak v podobě nařezaných obdélníků či pásů, tak v podobě foukané. Ta na rozdíl od lisované vaty či polystyrenu dokáže vyplnit každou škvírku např. v podkroví či u atypických střech.

Možná překvapivě se stále coby izolantu využívá i sena či konopí nebo ovčí vlny. Jde o staletími vyzkoušené materiály, které jsou 100% přírodní a ekologické, ale poměrně drahé.

Výhodou těch moderních minerálních je navíc to, že chrání i pro případ požáru, což tyto přírodniny nedokážou. Výběr izolace tak bude záviset nejen na typu stavby, pro níž izolaci řešíte, ale taktéž na dalších požadavcích, které na izolaci máte a taktéž na vašich cenových možnostech, neboť škála výběru materiálu je velmi široká.

Pokud máte představu, jakou izolaci zvolit a hledáte jen dodavatele a řemeslníky, zkuste využít systém poptávky. Navštivte poptávej.cz a zadejte zcela zdarma a bez závazku své požadavky, můžete přidat i plánky či fotodokumentaci a jen v klidu domova můžete vyčkat nabídek připravených speciálně pro vás. A pokud představu ještě nemáte a potřebujete naopak poradit, poptávka vám pomůže také. Stačí opět co nejlépe popsat s čím potřebujete pomoci a určitě díky obdrženým nabídkám vyberete tu správnou firmu, která vám poradí a vše následně i zrealizuje.