Luxusní koberce – přepych a praktičnost v jednom

koberce
Luxusní koberce – přepych a praktičnost v jednom

Luxusní koberce mohou být ústředním bodem každé domácnosti. Zvýrazní tón a odstíny stěn, upoutají pozornost na váš nábytek a v neposlední řadě celý prostor neskutečně zútulní.

Luxusní koberec je nepřehlédnutelnou součástí každého interiéru s výjimečnými vlastnostmi i vzhledem. Tyto koberce mohou být kusové i metrážové. Odlišují se od běžné produkce hned několika různými faktory, a to způsobem výroby, materiálem a designem.

Při výrobě je poměrně vysoký podíl manuální práce, kdy jsou koberce všívané nebo ručně tkané na tkalcovských stavech. Při ruční práci je kladen velký důraz na nejmenší detaily a výroba takového koberce je časově mnohem náročnější. Tradičně se luxusní koberce vyrábějí převážně z vlny, hedvábí, kašmíru nebo třeba i lnu.

Výrobci luxusních koberců si často nechávají navrhovat vlastní design pro své kolekce a tím získává tento sortiment na exkluzivitě.

Luxusní koberce kusové jsou bezpečné jak z hlediska prevence úrazů, tak z hlediska zdraví. Výběr kvalitních koberců do domácnosti s kompaktním designem a protiskluzovým podkladem snižuje riziko zakopnutí a poranění. Díky použití hypoalergenních materiálů, jako je vlna, a snadnému čištění jsou luxusní kusové koberce vhodné i pro alergiky.

Ve srovnání s levnými koberci vyžadují méně údržby a mají výrazně delší životnost. Barvy a vzhled koberce zůstávají zachovány po dlouhou dobu, aniž by bylo nutné provádět jakoukoli zvláštní údržbu kromě pravidelného čištění šetrným vysavačem.

Luxusní kusové koberce jsou k dispozici v mnoha různých designech, které uspokojí jak ty, kteří chtějí vybavit svůj interiér kobercem inspirovaným orientálním světem, tak ty, kteří dávají přednosti minimalistickému nebo modernímu designu. Dále je také možné požádat o výrobu koberce na míru, dle požadavků zákazníka. Můžete si zvolit způsob a barvu zakončení okrajů a vybírat např. mezi obšitím, bordurou nebo samotným ohnutím okrajů koberce, aby Váš luxusní kusový koberec dokonale ladil s Vaším interiérem.

Kam se hodí? 

Dále jsou v nabídce luxusní metrážové koberce, které své uplatnění najdou v ložnicích, na schodištích nebo třeba v obývacích pokojích. Obývací pokoj je srdcem a duší každé domácnosti. Je to jediné místo v domě, kde může celá rodina společně relaxovat. Nejlepší koberce do obývacího pokoje jsou proto útulné, pohodlné a odolné. Ať už dáváte přednost sledování televize, hraní her s dětmi nebo jen posezení u kávy, náš výběr luxusních koberců vyhoví každému životnímu stylu.

Luxusní koberce s kvalitními materiály 

Převážná část těchto koberců je vyráběna v Nizozemsku, Belgii a v Indii. V naší nabídce naleznete jak luxusní vlněné koberce, koberce z polyamidových vláken nebo třeba i sisalové koberce.

Luxusní vlněné koberce jsou jak všívané, tak tkané z přírodních vláken, tj. z vlny a Tencelu (lyocelové vlákno). Tyto vlákna jsou nádherně lesklá a měkká a svou strukturou připomínají hedvábí, díky čemuž nádherné odráží světlo. Mají také izolační funkci a zlepšují akustiku a jsou odolné proti opotřebení. Vlna a Tencel dodávají kobercům zajímavou strukturu od hladkých luxusních velvetů až po hrubší charakteristické buclé.

Koberce jsou vyráběny v šířkách 4 a 5 metrů.

Doporučené články