Bydlení v Praze

Bydlení v Praze
Bydlení v Praze

Každoročně se u nás i ve světě pořádají nejrůznější ankety o kvalitě života a bydlení v různých, převážně v hlavních městech. V české anketě se Praha umísťuje většinou na prvních příčkách a v celosvětovém měřítku to pravidelně bývá pomyslný zlatý střed.

Bydlení v Praze má samozřejmě jako všude své výhody i nevýhody. Někdo upřednostňuje luxusní bydlení přímo ve středu města, nebo ve vilové čtvrti, jiní bydlí rádi v panelovém domě, kde se nemusí starat o topení a na víkendy jezdí na venkov nebo na výlety.

Praha je proslulá zejména svým historickým centrem. Množství nejrůznějších památek, historicky cenných staveb, které patří do světového kulturního dědictví přitahuje ohromné množství turistů, ale i místních lidí. Je perlou v srdci Evropy, příkladem vytříbené architektury oplývá nezapomenutelným kouzlem.

Většina místních obyvatel je hrdá na své překrásné město a využívá toho, že v něm může bydlet, k častým procházkám. Díky dobrému dopravnímu systému se každý celkem pohodlně a v krátkém čase dostane do centra i ze vzdálených okrajových částí. Proto ani bydlení v okrajových sídlištích není překážkou při dojíždění do zaměstnání i v centru města, k návštěvě divadel, kin či nejrůznějších kulturních či sportovních událostí. Pokud někdo působí přímo ve městě, má vše prakticky na dosah. Praha není příliš rozlehlým městem, jako jiná hlavní města ve světě.

Každá čtvrť je něčím specifická. Někde převažuje průmysl, jinde je zase tolik zeleně, parků i možností ke sportování. Tím oplývá například Praha 6, která si v ničem nezadá s bydlením v bezprostřední blízkosti přírody. Faktem je, že komfort je také rozlišen cenově. V praxi platí, že čím blíže jste v centru města, tím dražší jsou jak samotné byty, tak i jejich pronájmy.

V posledních letech se stává velmi oblíbeným a vyhledávaným vlastnit byt ve střešních nástavbách. Jelikož byty v Praze jsou stále nedostatkovým a vyhledávaným artiklem, budují se střešní nástavby převážně na starších budovách v centru města, což přináší řadu výhod. Jednak je člověk stále blízko veškerého dění v hlavním městě, a navíc je mu odměnou pohled na panorama Prahy a její věže, což je k nezaplacení.
 

Doporučené články