Kvalitní plastová a hliníková okna se vyplatí

Hliníková okna
Kvalitní plastová a hliníková okna se vyplatí

Okna jsou důležitým vizuálním a funkčním prvkem domu. Pokud měníme stará za nová, vždy pečlivě zvažujeme nejen cenu a vzhled, ale i tepelně izolační vlastnosti a životnost.

Vzhledově zajímavá okna, která vám ušetří nemalou částku při spotřebě energie, zvýší přirozeně hodnotu vaší nemovitosti.

Většina z nás má v první řadě zájem o plastová okna. Mají relativně dlouhou životnost. Záleží samozřejmě na kvalitě provedení, a jakou jim věnujeme péči. Je dobré pravidelně čistit odtokové kanálky, jednou za čas nechat seřídit a promazat kování. Jinak je údržba minimální, jestli jste v minulosti pečovali o stará dřevěná okna, budete příjemně překvapeni. Plastová velmi dobré kvality podle statistik vychází o 20-30% levněji než dřevěná stejné kategorie.

Na trhu je z čeho si vybírat. K prověřeným a kvalitním patří značková plastová okna a dveře DAFE PLAST, u kterých jsou použity okenní profily REHAU. Mají výborné tepelně izolační vlastnosti a i z hlediska zvukové izolace pocítíte komfort. Kování ROTO vám zajistí bezproblémový provoz řadu let.

Jestliže hledáte luxus s moderním vzhledem, jsou pro vás hliníková okna ta pravá. Hliníkové okenní rámy jsou vhodné pro zasklení velkých ploch a akceptují i jejich složitější tvary. Prosvětlí se tak a rozjasní váš interiér. Hliník se vyznačuje tvarovou stálostí (proto mají hliníkové profily i výborné izolační vlastnosti) je pevný a odolný proti oděru, můžete si vybrat rámy z mnoha barevných škál. Jestliže chcete mít ve svém domě opravdu „high end“ v této oblasti – pak se zaměřte na hliníková okna z profilu SCHÜCKO se systémem AWS. A nejen okna, ale i prosklené interiérové příčky, posuvné dveře nebo hliníkové fasády.

Milovníků rostlin, kteří si rádi vypijí čaj nebo kávu v příjemném prostředí své zimní zahrady, stále přibývá. Aby byla „další místnost“ domu opravdu obyvatelná, musí být postavena odbornými řemeslníky a z kvalitních profilů. V mnohých zimních zahradách bývá v zimě chladno, v létě není vyřešeno dobře stínění a odvětrávání, skla orosená. Pokud jsou ale zkonstruovány z profilů SCHÜCO CMC 50 nebo SCHÜCO FW50+W1, budete spokojeni. Tyto profily řeší problémy rozdílu teplot venku a uvnitř, i zkondenzované vody mezi skly. V kombinaci s kvalitním kováním bude pak zahrada plnohodnotnou součástí vašeho domu.

Plastová a hliníková okna, i zimní zahrady ve špičkové kvalitě vám dodá firma DAFE-PLAST, která tu působí již 20 let s řadou zkušeností. Zdarma vám její odborníci poradí a prostor zaměří. Dobře odvedená řemeslná práce, záruční a pozáruční servis je samozřejmostí. V České republice má DAFE-PLAST řadu kontaktních center, ukázky výrobního programu můžete vidět v showroomu v Jihlavě