Stavební technika vám ušetří námahu i čas. Půjčovna vám ji doveze až domů

stavební technika
Stavební technika vám ušetří námahu i čas. Půjčovna vám ji doveze až domů

Při stavbách a rekonstrukcích se dostanete do situací, na které běžné nářadí nestačí. Zejména výkopové práce vyžadují výkonné stroje. Kopání základů sice zvládnete i s klasickým krumpáčem, ale když ho nahradíte malým motorovým rypadlem, práce vám zabere pouhý zlomek času. Výhody stavební techniky ale oceníte i při řadě dalších činností.

Výkonné nářadí a stroje stojí i desítky tisíc korun. Náklady na realizaci vašeho projektu se tím výrazně navýší. Navíc pro tuto techniku nenajdete žádné další využití, a tak vám po dokončení práce bude zabírat místo v dílně a na zahradě. Smiřte se také s pravidelnou údržbou, kterou tyto nákladné stroje vyžadují. Nevyhnete se například promazávání hřídele míchačky nebo údržbě lešení.

Stavební technika na výkopové práce

K oblíbeným pomocníkům na stavbách patří rypadla a bagry. Ty ušetří mnoho práce, kterou jinak strávíte ve společnosti krumpáče a lopaty. Stále větší oblibu si získávají smykové vozíky pro přepravu materiálů. Využijete je při převozu písku, štěrku a kamení. Motorové vozíky předčí klasické zahradní kolečko také svojí nosností, která se pohybuje okolo 500 kg.

Málokdo ale touží po vlastním bagru. Stavební stroje si můžete zapůjčit ve specializovaných půjčovnách. Pronájem stavební techniky vám ušetří náklady spojené s pořízením, zároveň se vyhnete nutné údržbě. Stroje navíc dostanete vždy v perfektním stavu a připravené k okamžitému provozu.

Půjčovna zařídí vše potřebné

Zapůjčení stavební techniky je poměrně levná záležitost. Míchačku na beton seženete za méně než 300 Kč. Při pronájmu malého bagru se vejdete do 3 000 Kč. Firmy si vždy účtují cenu za jeden den a půjčovné závisí na velikosti stroje. Některé firmy si také účtují dovoz na stavbu a odborné zaškolení.

Pronájem stavební techniky vám nezabere více než hodinu a stačí vám k němu doklad totožnosti. Před osobní návštěvou si ověřte, zda má firma požadované zboží k zapůjčení. Před samotným pronájmem s vámi půjčovna sepíše nájemní smlouvu, v té zkontrolujte smluvenou cenu, termín výpůjčky a případné sankce při nedodržení podmínek. Počítejte také s kaucí, jejíž výše se odvíjí od hodnoty stroje.

Kvalitní nářadí vám na stavbě ušetří mnoho práce a v neposlední řadě také času. Ten věnujte vašim koníčkům nebo vymýšlení nového projektu. Práci s ručním nářadím hoďte za hlavu a využijte moderních strojů, které i ty nejnáročnější úkony udělají za vás.