Retenční nádrže samostatné a vystrojené

nádrže
Retenční nádrže samostatné a vystrojené

Suché roky, rostoucí náklady na vodu a u mnohých lidí také snaha chovat se ekologicky vedou stále více majitelů rodinných domů k hledání výhodných řešení při hospodaření s dešťovou vodou. Nechat déšť jen tak odtékat do kanalizace je dnes už luxus, který si nemůžeme dovolit. Právě takovým řešením je pořízení samostatné retenční nádrže na její zachycování, nebo výhodné kompletní sestavy nádrže s čerpadlem a filtrací. Ta pomáhá zadržet dešťovou vodu a používat ji na zalévání a případně také na splachování toalety.

Nechte si poradit, jaká varianta samostatné či vystrojené retenční nádrže je nejlepší právě pro vaši nemovitost. Odborníci z firmy Mravec plast vám pomohou také s žádostí o finanční podporu z dotačního programu Dešťovka, respektive v současnosti z programu Nová zelená úsporám, pod který dnes Dešťovka spadá.

Nádrže na zadržení dešťové vody se liší podle toho, na jaké podloží mají být uloženy. Jsou to buď samonosné nádrže, dvouplášťové nádrže nebo nádrže určené k obetonování. Mohou být kruhové či hranaté a jejich objem se pohybuje od tisíce do 20 tisíc litrů. Pokud chcete nádrž využívat jen jako zdroj vody pro zalévání zahrady, budete kromě vlastní plastové nádrže potřebovat držák na čerpadlo, automatické ponorné čerpadlo, filtr, který se instaluje do přívodu do nátokového potrubí, dále ventilovou šachtu s kulovým ventilem pro rychlospojku hadice, spojovací výtlačné potrubí, hadici, sestavu pro zazimování nádrže a spojovací prvky.

Pokud chcete vodou z retenční nádrže také splachovat WC budete k výše uvedenému navíc ještě potřebovat tlakovou nádrž a výtlačné potrubí pro napojení hadice k tlakové nádrži, která se umisťuje v nezámrzné hloubce. Nechte si poradit, jak si vybrat tu správnou sestavu přesně podle svých potřeb.