Potřeby pro lovecké psy

Potřeby pro lovecké psy
Potřeby pro lovecké psy

Výcvik loveckého psa je krásná disciplína vyžadující naprostou souhru psa se svým pánem. Každá procházka, každý výcvik musí vždy pro oba znamenat radost.

Pes musí vědět, že si nemůže pobíhat sám, jak se mu zamane, ale že jdou plnit nějaký úkol spolu a ne každý zvlášť. Platí to pro všechna plemena psů, jelikož výcvik psa slouží nejen k tomu, aby se pes naučil poslouchat, ale je to i v zájmu jeho ochrany. Pokud pes nereaguje na zavolání či zapískání, může se dostat do konfliktu s jiným, agresivnějším psem, nebo jiným zvířetem a na dálku těžko zamezíme případnému úrazu. Výcvik loveckých plemen je ještě náročnější a vyžaduje trpělivost a vzájemnou důvěru psa a jeho pána. Bez ohledu na to, zda se se svým loveckým psem chcete zúčastnit skládání zkoušek a využívat jej při honech, nebo chcete provádět výcvik jen pro zábavu a pro vlastní pocit, že váš pes zvládá i náročné úkoly, které jsou od loveckých plemen požadovány, můžete používat nejrůznější lovecké potřeby.

Pro lovecké psy jsou vhodné především nejrůznější dummy aporty, na kterých se pes učí přinášet ulovenou kořist. Dummy aporty jsou buď látkové, plastové či kožešinové i opeřené pro lepší imitaci zvěře. Například dummy aporty standart 500 g jsou nejpoužívanějšími aporty v celé Evropě při výcviku i při zkouškách a při Working testech. Jsou plněny speciálním materiálem umožňujícím použití aportu i ve vodě. Pro správný úchop psem ve středu aportu mají dummy aporty kratší tělo a kulatý průměr. I pro páníčka je házení tohoto aportu snadné, neboť má ergonomické plastové držátko.

Při výcviku loveckých plemen se neobejdete bez vhodné píšťalky. Speciální jednotónové píšťalky pro psy, které koupíte cca za 200 Kč se řemínkem zdarma, mají jednoduché foukání. Můžete si vybrat z více barevných provedení, materiál je z plastu, který je lehký a nerozbitný. Píšťalka vydává extrémně vysoký tón se stabilní frekvencí 5900 Hz.

K dalším chovatelským potřebám pro lovecky upotřebitelné psy patří například atrapy zvěře, pachy bažanta, divokého kance, jelena, lišky, kachny a další lesní zvěře.