Workoutové hřiště u vás doma

Workoutové hřiště
Workoutové hřiště u vás doma

Workout, pouliční sport, který je populární ve světě, se pozvolna objevuje i u nás. Pokud nevíte, co si pod tímto pojmem představit – je nejvyšší čas. Zvlášť, máte-li doma náctileté kluky a holky.

Workout – jak už název napovídá – znamená cvičení venku, v ulicích, parcích, městských čtvrtích. Základ tvoří kalistenika, stará metoda provádění cviků pomocí váhy vlastního těla. Legendární bojovníci Sparty – jejich armáda byla téměř neporazitelná – využívali právě pro tréning kalisteniku.

V současnosti pouliční Workout přišel z okrajových částí města New York. Obyvatelé chudších čtvrtí si nemohli dovolit utrácet za drahá fitness centra, proto využívali na ulici a v parcích zábradlí, kovové konstrukce a stromy právě ke cvičení. A výsledek? Na internetu můžeme vidět řadu videí, jak přirozenou cestou ubývají kila, přibývá svalová hmota a kondice je téměř neuvěřitelná. Chce to jen pevnou vůli a začít. Zvlášť mladé lidi dokáže Workout motivovat a může jim zcela změnit životní postoj. Cvičení je samozřejmě vhodné pro každou generaci. Najít si přece cíl, který pomůže vašemu zdraví, dobře motivuje v každém věku.

I když Workout nemá u nás takovou tradici jako ve Spojených státech, každým rokem přibývá čím dál víc nadšených příznivců všech věkových kategorií pro tento styl sportování. A dobrou zprávou je, že na své zahradě si bez problémů můžete vybudovat Workoutová hřiště. České specializované firmy nabízí jak konkrétní sestavy, tak montáž přímo dle vašich požadavků. A je velmi příjemné zacvičit si hned z rána nebo i pozdě večer přímo v blízkosti vašeho domu a nemuset se zdržovat cestou na cvičiště.

Workoutová hřiště jsou vyrobena z kvalitního smrkového nebo avokádového dřeva, které je dostatečně naimpregnováno a ošetřeno lazurou. Na zákazníkovo přání lze vrstva lazury i zdvojnásobit, to pro důkladnější ochranu materiálu.

Ve workoutových sestavách jsou žebříky, hrazdy, horolezecké stěny s úchyty, bradla a další. Konstrukce z masivního dřeva nenaruší vzhled vaší zahrady a každodenní cvičení prospěje vašemu zdraví, fyzické i psychické kondici.

Workoutové hřiště u vás doma