Milujete moře? A proč ho kousek nemít přímo doma?

Akvárium
Milujete moře? A proč ho kousek nemít přímo doma?

Také se při odjezdu z dovolené srdceryvně loučíte s mořem a slibujete mu, že se za ním zase přijedete podívat? Říkáte si, jak by bylo skvělé bydlet kousek od moře? Na dům ve Španělsku si asi budete muset ušetřit sami, ale alespoň vám poradíme, jak mít do té doby kus moře na dosah ruky.

Mořské akvárium: Vaše exotická oáza

Věděli jste, že kromě těch sladkovodních existují také mořská akvária, ve kterých můžete doma mít korály, krevety, hvězdice, ježovky a další mořské živočichy, které potkáte leda na dovolené? Pokud jste někdy měli klasické akvárium, s tím mořským si poradíte hravě. Ale jeho založení zvládnete, i když jste akvaristikou zcela nedotčeni.

Tip: Mořské akvárium je krásným doplňkem interiéru a vnese exotický nádech do jakékoliv místnosti.

Jak založit mořské akvárium?

Než se pustíte do nákupů, rozmyslete si, kam akvárium umístíte. Vyberte místo, kde se vám bude akvárium líbit, ale nezapomeňte, že by na něj mělo co nejméně svítit sluníčko.

Už víte, kam ho umístíte? Výborně! Podle toho vyberte jeho tvar a velikost. Mějte na paměti, že je v akváriu potřeba udržovat biologickou rovnováhu a čím více vody v akváriu bude, tím snadněji se vyrovná s nenadálými změnami jako třeba výpadkem proudu, který způsobí zastavení filtrů.

Kromě samotného akvária také budete potřebovat pořídit osvětlení, topné těleso, čerpadlo, teploměr, speciální sůl, dekorace, filtry do akvária a také samotné obyvatele. Pokud si s výběrem nevíte rady, mrkněte na již sestavené akvarijní sety, nebo si nechte poradit od odborníků.

Tip: V Akvamex.cz vám rádi poradí jak s výběrem akvária, tak s jeho založením a péčí.

Důležitou součástí nádrže jsou kameny – nejlepší jsou mořské rifové kameny, které plní jak dekorační tak biologickou funkci. Skvělým doplňkem jsou tzv. živé kameny, které se dodávají mokré přímo z moře – s nimi přijde do nádrže řada důležitých bakterií, které pomohou vytvořit správné prostředí.

Založením to nekončí. Naopak!

Podařilo se vám založit akvárium a myslíte si, že už vás čeká jen kochání se barevným hemžením? Tak to vás možná zklameme. Každý den je třeba kontrolovat, zda jsou všichni živočichové v pořádku, a samozřejmě je třeba je nakrmit. Jednou týdně je třeba čistit filtr, atd.

Mořské akvárium je takovým malým uměleckým dílem a bude vypadat úchvatně v každém interiéru, ale vyžaduje poctivou údržbu – cítíte se na to?