Jak se dostat do kondice a shodit pár přebytečných kil?

Jak se dostat do kondice a shodit pár přebytečných kil?

Z hlediska sportů, které lze provozovat závodně asi neexistuje žádný takový, který by nemohly provozovat ženy. Mnohdy ženy dosahují srovnatelných nebo i lepších výsledků než muži. Pokud ale nechcete stát na předních příčkách těch nejprestižnějších turnajů, ale naopak se dostat do kondice a vylepšit si postavu, jděte na to od lesa.

Běh 

Běhat může úplně každý, a to i začátečník. Nezapomeňte však, že i zde platí pravidla, a pokud budete běhat nesprávně, budou vás zbytečně bolet klouby. Pozor také na přecenění sil, a to zejména ze začátku vašeho snažení.

Rozhodně nezapomínejte na rozcvičky, běžeckou abecedu a následné protažení svalů.

Bruslení

V případě, že vás běh příliš nebaví, můžete vyměnit botasky za inline brusle a zavítat do parku či na cyklo stezku. Bruslení je pro začátečníky pohodlnější než běh, není tak náročné na klouby a na jaře či v létě naprosto ideální způsob odreagování.

Jóga

Trendem dnešní doby není jen samotná „obyčejná“ jóga, ale také hot jóga. Tento druh jógy má své příznivce i odpůrce. Některým lidem je velmi nepříjemné se ve 40stupňovém horku pohybovat, natož provádět cviky. Těm, co naopak, ale těm, co naopak mají teplo rádi, udělá radost fakt, že se při hot józe hubne mnohem rychleji než při józe klasické.

Tip: Při výběru vhodné karimatky, zvolte protiskluzový a pevný materiál. Nezapomeňte, že samonafukovací karimatka se hodí spíše na kempování. 
Hubnutí je z velké části o nastavení mysli a právě při józe svou mysl krásně uvolníte a shazování kil půjde téměř samo.

Gymnastický míč

Dříve se gymnastický míč používal spíše k rehabilitačním cvičením, nyní s ním můžete cvičit stovky cviků nebo si na něm jen hopsat při práci. Tuto metodu cvičení ocení hlavně pracovně vytížené ženy nebo matky, které nemají příliš možností odběhnout si sami na hodinu do parku či na cvičení. Už víte, cvičení se stane vaším druhým „já“?