Vánoční trapasy a jak jim zabránit

Vánoční dekorace
Vánoční trapasy a jak jim zabránit

Vánoce jsou skoro tady. Nákupy dárků, pečení a další vánoční přípravy budou za chvilku v plném proudu. Ale ještě než začnete s vánočními nákupy a úklidem, ujistěte se, že vám nehrozí jeden z vánočních trapasů

Dárky, které neudělají radost

Určitě se vám to už někdy stalo. Rozbalili jste vánoční balíček, který ukrýval něco, co jste nepotřebovali, nechtěli nebo se vám to zkrátka nelíbilo. Ze slušnosti jste vyloudili úsměv a poděkovali, i když už jste v tu chvíli přemýšleli, jak se dané věci zbavit.

Nechcete, aby takový balíček byl právě od vás? Pak se vyhněte následujícím chybám.

Dárky, co jsou pod stromečkem do počtu, nechte v obchodech

Málokdo touží po teplých ponožkách, rukavicích nebo pěně do koupele. Tyto univerzální dárky, které jsou kupované na poslední chvíli, bývají pod stromkem vždy jen tak do počtu. Zkuste se raději zamyslet nad tím, jak svým blízkým udělat opravdovou radost. Než tři univerzální dárky raději pořiďte jeden, který bude pečlivě vybrán, a uvidíte to nadšení. Koneckonců – na počtu dárků přeci nezáleží.

Poptejte se známých, příbuzných a kamarádů – a když vás nic nenapadne, určitě nějaký dárek vymyslíte společně! Třeba kamarádi vašeho přítele vám určitě dají skvělý tip na dárek pro muže a babička a vám dá tip na vánoční dárky pro maminku.

Tip: Pokud si s výběrem vhodného dárku nevíte rady, zapátrejte online. Třeba na vanocni-darky.cz najdete spoustu tipů na vánoční dárky pro děti, kamarády i příbuzné.

Putovní dárečky nechte ve skříni

Také máte ve skříni krabici plnou věcí, které jste dostali darem, ale nikdy jste je nepoužili? Čekáte, až nastane vhodná příležitost a vy je pošlete dál? Na tom samozřejmě není nic špatného a určitě nejste jediní.

Jen si dejte pozor, komu je darujete. Pokud si už nepamatujete, od koho jste porcelánového slona obdrželi, raději ho nikomu nedávejte – riskujete, že ho do vánočního papíru zabalíte osobě, která vám ho darovala. A to je teprve trapas! Takže pokud už zaboha netušíte, od koho jste toho porcelánového slona dostali, raději ho dál neposílejte.