Interiéry moderních ložnic

Útulné ložnice
Interiéry moderních ložnic

Ložnice je vaše útočiště a skrýš, měla by ohromovat a uklidňovat především vás. Zútulněte si ji podle nejnovějších trendů, které sází na čistou linii, minimalismu a příjemné materiály. Inspirujte se a vystavte si své harmonické noční království.

 Vsaďte na jednoduchost

Stylová ložnice může vypadat luxusně, aniž by byla okázalá. Podsvícená tapeta za čelem postele a klasické jednoduché lampy, které jsou zpuštěny ze stopu, dodají místnosti luxusní nádech. Držte se harmonických přírodních odstínů i při výběru povlečení a dekorací, které ladí s atmosférou celé místnosti. Oblíbenou inspirací vám může být styl skandinávského bydlení, který je ve své jednoduchosti velmi vzdušný, malebný a vytváří pocit vzdušnosti díky kombinacím přírodního dřeva a bílé barvy.

Bezchybné osvětlení je základ

Kombinace světlých a tlumených stropních osvětlovacích prvků povznese styl ložnice a vytvoří luxusní teplo domova. Ideálním řešením je opatřit osvětlení tzv. stmívači pro vykouzlení romantického osvětlení.

loznice3

Zeď jako dominanta místnosti

Atraktivní ložnice má poutavý dominantní rys, které bez námahy přitahují zrak pozorovatele. Vyzkoušejte tapetu, zajímavě obložený střed hlavní stěny ložnice i netradiční křeslo. Vysoká dřevěná čelní stěna, obložená od podlahy ke stropu, dodává místnosti teplou energii dřeva a pocit vyrovnanosti v harmonii s podlahou, stopem a dlouhými závěsy.

loznice1

Vzory v ložnici volte s obezřetností

Pečlivá kombinace vzorů nábytku a barev stěn, stropu, podlahy a dominantních prvků maximalizuje dopad, aniž by překonala jednoduchost designu zvoleného pro zdůraznění minimalismu. Co se týká barevnosti, u ložnic platí pravidlo, čím střídmější barevné kombinace, tím působí ložnice vzdušněji. Nákladnější textury volíme do místností, které chceme předvést hostům, ložnici zařizujeme pro svou pohodu a odpočinek.