Tipy, jak rychle zvýšit hodnotu vaší nemovitosti

nemovitosti
Tipy, jak rychle zvýšit hodnotu vaší nemovitosti

Váš domov je pravděpodobně tím nejcennějším aktivem, které vlastníte, takže by mělo smysl z něj dostat co nejvíce, až přijde čas na prodej.

 

Pokud chcete svůj dům prodat v blízké budoucnosti, existuje mnoho způsobů, jak rychle zvýšit hodnotu vaší nemovitosti. Pokud se chystáte prodat svůj dům jen o pár let níže, je důležité zajistit, aby jakékoli investice, které do své hodnoty investujete, byly něco, z čeho můžete těžit, dokud zůstanete.

Tímto způsobem můžete zlepšit kvalitu svého života doma a zároveň zajistit, že za to budete mít více, když odejdete. S ohledem na to jsme sestavili seznam 7 smysluplných způsobů, jak zvýšit hodnotu vašeho domova.

Naneste čerstvý nátěr

Jakmile si vezmete pásku pro malíře, válec a několik štětců, budete muset utratit kolem 3000 kč za galon barvy.

Upgradujte své zabezpečení

Nedávná zpráva o zločinu zjistila, že 75% domácností v USA se během příštích 20 let stane obětí vloupání. Účinný a spolehlivý bezpečnostní systém nejen zvýší hodnotu vašeho domova, ale také z něj učiní mnohem bezpečnější po celou dobu pobytu. Šance, že váš majetek bude vandalizován z vloupání, se v tomto procesu sníží.

Zvažte investice do moderního bezpečnostního systému, který poskytuje funkce, jako jsou kamery, alarmy, senzory a mobilní přístup k dohledu. Některé balíčky domácích bezpečnostních systémů zahrnují doplňkové služby, jako je reakce na mimořádné situace a asistenční služby.

Snížení spotřeby energie

Energetická účinnost je hlavním prodejním místem pro moderní domácnosti. V závislosti na vašem rozpočtu máte zde několik možností. Pokud jste ochotni udělat větší investice, zvažte instalaci solárních panelů. Ti s menším rozpočtem se mohou rozhodnout pro jednoduché změny, jako je instalace LED žárovek.

Zvětšete vizuální prostor

I když nemůžete jak svůj majetek fyzicky zvětšit, můžete jeho velikost zvětšit vizuálně. Například můžete instalovat zrcadla do menších místností, abyste získali iluzi více prostoru. Odstraňte také velké záclony nebo závěsy a nainstalujte žaluzie nebo vertikální žaluzie, abyste získali modernější, štíhlejší vzhled, který také uvolní více světla. Zvažte instalaci světlíků a odstranění jakýchkoli prvků, které blokují přirozené světlo.

Vyměňte si koberce

Koberce jsou v dnešní době trochu okouzlující. Mohou způsobit, že se domov bude cítit zaprášený, špinavý a zastaralý. Potenciální kupci domů se také více zajímají o domy, které mají dřevěné nebo kachlové podlahy. Snadněji se čistí a mohou vypadat moderněji. Pokud máte dostatek času na ruce, zvažte to jako projekt pro kutily, abyste snížili náklady.

Aktualizujte topný systém

Starší domy mají tendenci mít zastaralé systémy vytápění nebo vůbec žádné. Ať tak či onak, může to poškodit hodnotu vašeho domova. Systémy ústředního vytápění poskytují téměř vždy velkou návratnost investic, a pokud máte v plánu zůstat na chvíli, probudit se v chladných zimních ranních hodinách mnohem méně bolestivě.

Kromě instalace nového systému můžete také podniknout řadu opatření ke zlepšení účinnosti uvedeného systému. Můžete například utěsnit jakýkoliv díry, kterými proniká studený vzduch, a vyměnit okna za nové dvojité zasklení.

Závěr

Tyto jednoduché a cenově dostupné upgrady významně změní hodnotu vašeho domova. Vzhledem k tomu, že většinu z nich lze realizovat jako kutilské projekty, budete muset také udělat mnoho, když udeří nuda.