Dřevěné brikety – ekologické palivo pro váš dům

Brikety
Dřevěné brikety – ekologické palivo pro váš dům

V dnešní uspěchané době si lidé uvědomují, jak hezké jsou chvíle strávené v klidu domova s rodinou, třeba u krbového ohně. Převládá názor, že pohled na plameny v krbových kamnech je mnohdy lepší, než program v televizi.

Tento způsob vytápění je tedy dnes v domech, chatách a chalupách častěji používán. A navíc patří mezi ekologické a finančně výhodné.

Proto i topení pomocí dřevěných briket má stále větší oblibu, je efektivní a cenově dostupné. Nejenže můžete dřevěné brikety pořídit za dobrou cenu, ale jejich výroba je ohleduplná k přírodě, protože jsou vyráběny z odpadu, který vzniká při opracovávání dřeva. Neobsahují žádné škodlivé látky navíc, jen piliny a hobliny, případně drcenou kůru. Tento materiál se pod vysokým tlakem slisuje do válečků, kvádrů nebo jiných tvarů. Brikety tak mají vysokou výhřevnost a patří mezi nejvíce ekonomická paliva v naší republice.

Pokud použijete k vytápění opravdu kvalitní dřevěné brikety, můžete oproti elektřině a plynu ušetřit ročně značnou částku. Firma, která dodává takové palivo na trh, je OPTIMTOP s.r.o. Je jedním z největších prodejců pevných paliv na internetu. Brikety, které má v sortimentu, jsou vhodné pro všechny typy kotlů, kamen a krbů. Například dřevěné ekobrikety RUF jsou vyrobeny ze 100% bukového dřeva a díky vysokému slisování kvalitní dřevní hmoty dlouho hoří. Tvar briket zajišťuje rovnoměrné ohořívání po celé jejich ploše. Snadno se s nimi manipuluje a můžete je dobře uskladnit bez velkých nároků na prostor.

Nemusíte tedy ztrácet čas namáhavou přípravou otopu na zimní období, stačí si jen vybrat z široké nabídky a objednat v klidu přes internet na www.optimtop.cz. Na těchto stránkách jsou pro vás i dřevěné brikety akce – rozvoz zdarma už od jedné palety po celé České republice. Tím se firma liší od ostatních prodejců. Pokud budete sledovat tento web pravidelně, zjistíte, že OPTIMTOP s.r.o. průběžně připravuje aktuální slevy během celého roku.

A na závěr dobrá rada: nejlépe se nakupují dřevěné brikety mimo topnou sezonu – v květnu až červenci. V tuto dobu jsou totiž ceny nejpříznivější. Nenechávejte tedy nákup briket, až se zima zeptá, ale pořiďte si je levně a včas.