Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Poslali jste si peníze na stavební spoření?

Blíží se konec roku, nezapomněli jste zaslat peníze na stavební spoření?

Blíží se konec roku, nezapomněli jste zaslat peníze na stavební spoření?

Stavební spoření je finančním produktem, který umožňuje spořit a zároveň dosáhnout na lepší úvěrové podmínky pro bydlení.

V současnosti je naprostou součástí většiny rodin, ať už mladších jedinců, mající uzavřené smlouvy od dětství nebo lidí myslících na svoji budoucnost. Je proto zcela na místě, zeptat se na jednu zcela zásadní otázku související s koncem roku. Poslali jste již peníze na stavební spoření? Státní podpora ve výši 10 % je totiž velkým lákadlem pro mnohé, jež si nejvýhodnější stavební spoření pořizují právě z tohoto důvodu.

Každoroční bonus od státu

Příjemné roční zhodnocení vkladů pohybující se kolem 3,5 % není zapříčiněno jen větší úrokovou sazbou, jak by si někdo mohl myslet. Je to právě státní podpora v maximální výši až 2 000 Kč, která je připisována po celou dobu trvání smlouvy, což bývá standardně šest let.

Abyste plnohodnotně využili státní podpory a docílili nejvyššího zhodnocení vložených peněžních prostředků, měli byste měsíčně posílat alespoň 1 666 Kč. Pokud jste to během roku nedělali, je možné vložit jednorázovou částku na účet stavebního spoření.

Čas na získání bonusu od státu se nekompromisně blíží, proto neotálejte a proveďte převod co nejdříve.

stavební spoření

Výhodné zhodnocení stavebního spoření

Opomíjet byste neměli také na to, že pokud si stavební spoření prodloužíte o sedmý až devátý rok, čeká na vás bonusový úrok, s nímž dojde k dalšímu zajímavému zhodnocení zůstatkové částky. O své finance se každopádně nemusíte vůbec obávat, protože jsou zároveň pojištěny ze zákona, a to do hodnoty až 100 000 EUR.
Přínosné zhodnocení stavebního spoření je zkrátka příjemné, a to ještě nepíšeme o tom, jaké klady vám přináší z pohledu úvěrů. V závislosti na tom, kolik peněz máte aktuálně naspořeno lze upotřebit dva rozdílné typy.

- Překlenovací úvěr
- Řádný úvěr

V obou případech jde o prostředky poskytnuté na bydlení, včetně garantované úrokové sazby, která se vám v průběhu splácení nikdy nezvýší. Do omezené částky dokonce nemusíte ručit vlastní nemovitostí.

Použijte peníze ze stavebního spoření na cokoliv

Pakliže si odkládáte finance na stavební spoření pouze za účelem lákavého zhodnocení, potom vězte, že po skončení platnosti smlouvy s nimi můžete nakládat dle vlastní libosti. Nikdo vás nebude omezovat při jejich nakládání s nimi, takže není žádného důvodu, odkládat převod peněz na odpovídající účet.

Nejvýhodnější stavební spoření se vám stane zdrojem praktických úspor a peněžní rezervou na horší časy. Připisování státní podpory je na spadnutí, proto si zkontrolujte konečný zůstatek na stavebním spoření a zbývající částku neodkladně pošlete. Kdo vám ostatně dá 2 000 Kč za rok zcela zdarma?

Související články:
Hypotéka na družstevní byt
 

Doporučené články