Jaké půjčky se vyplatí a jakým se raději vyhnout?

Půjčky
Jaké půjčky se vyplatí a jakým se raději vyhnout?

Chcete zlepšit kvalitu svého bydlení, se kterým souvisí i kvalita vašeho života? Pokud ano, může být jednou z cest půjčka, díky které můžete do svého domu nebo bytu investovat. Nabídka možností je na našem trhu celkem bohatá. Podívejte se proto na příklady, které půjčky se vám mohou vyplatit a kterým se raději vyhnout. A začneme skupinou první.

Půjčka Kamali

Toto označení jste jistě již slyšeli. To proto, že tento poskytovatel má poměrně masivní reklamní kampaň. Také je dobré připomenout, že dříve byl tento úvěrový produkt k dispozici pod označením Japonská půjčka. A proč je tedy Japonská (Kamali) půjčka námi doporučována jako možnost, která se vám může hodit? Je to proto, že když půjčku vrátíte do dvou týdnů, tak získáte jistotu nulového úroku, i nulového RPSN. A to u částky, která může být až 10 000 Kč. Pokud potřebujete peníze jenom krátkodobě, je to pro celkovou výhodnost nejlepší volba. Jaké jsou nejznámější možnosti použití?

  • Úhrada doplatků za energie
  • Investice do nového spotřebiče
  • Získání peněz na drobné opravy

Zonky

I když je to na první pohled jenom několik let starý nováček, stojí za ním známá finanční skupina PPF. A to už jasně ukazuje na mnoho jistot. Co si pod Zonky půjčka nejlépe představit? Jde o koncept, kdy se na danou žádost skládají běžní lidé, kteří mají statut investorů a tak chtějí zhodnotit své prostředky. To ale není ten hlavní důvod, proč tento úvěr doporučujeme. Kromě toho, že je neúčelový, vás zaujme i úroková sazba, kterou můžete získat. Lidé s dobrou bonitou mohou mít u své půjčky úrok pouhých 3,99 procenta, což nedokáže dát ani řada bank. Navíc je možné dosáhnout i na sumy ve výši 500 000 Kč, které se hodí na investice, jako:

  • Rekonstrukce bydlení
  • Nákup vybavení bytu
  • Modernizace interiérů

Fenix

Sice nepatří mezi úplně nejznámější možnosti, ale to neznamená, že by se na ni mělo zapomínat. Proč právě Fenix půjčka patří také do skupiny těch, které se vám vyplatí? Odpověď je celkem jednoduchá. Zaujmou hned dvě věci. Jde o kombinaci vysoké schvalovatelnosti a také rychlosti vyřízení. V akutních případech, kdy potřebujete finance skutečně nutně, nelze čekat několik dní na vyřízení. Peníze potřebujete i během hodiny a tento úvěrový produkt to může zvládnout. Proto do našeho výčtu právem patří.

Jakým půjčkám je vhodné se raději vyhnout?

Kudy ideálně jít, to již víte. As jaké jsou ty cesty, kterým je vhodné se raději vyhnout? I na ty se podíváme. V první řadě to jsou půjčky, které jsou nevýhodné. Nejenom s ohledem na úrokovou sazbu, ale s ohledem na RPSN. Dá se říci, že pokud přesahuje 10 procent, je lepší poohlédnout se jinde – možností je napříč segmenty celkem dostatek.

Také se vyhýbejte půjčkám, které se nedokážou přizpůsobit vašim potřebám. Ideální stav je, pokud si můžete sami vybrat jak výši půjčené sumy, tak si můžete sami vybrat i to, kolik bude činit měsíční splátka. Jakmile vás bude poskytovatel do něčeho tlačit, dejte od něho ruce pryč. Menší nebo naopak větší získaná suma je vždy na škodu, a zbytečně dlouhé splácení je cestou, jak přeplatit více, než je nutné.

Třetí tip na špatné půjčky je spojený s méně známými, nebo neznámými poskytovateli. Proti nim aktuálně bojuje i náš stát, což je pro vás jako žadatele velké plus. Banky jsou osvědčenou klasikou, a nyní to musí být i nebankovní společnosti, které musí mít licence. Pokud se objeví nějaká, která ji nemá, raději si u ní nepůjčujte. Může se jednat o ne příliš férového, nebo dokonce i nepoctivého poskytovatele. Taková půjčka přinese do budoucna jenom výrazné komplikace a řadu finančních problémů.