Problém v domácnosti? Pomocí půjčky vyřešíte jakkoliv nečekané nákupy nebo opravy

Půjčky na opravy
Problém v domácnosti? Pomocí půjčky vyřešíte jakkoliv nečekané nákupy nebo opravy

Stává se to poměrně často a poměrně mnoha lidem. Takže se za to rozhodně nemusíte stydět. O čem je řeč? Přece o tom, že se v domácnosti najednou pokazilo více věcí, než na kolik máte zrovna našetřeno. Nebo vám začalo do střechy zatékat, ale peníze na její opravu teď nejsou. Anebo nečekaně bude v rodině přírůstek a maminka s miminkem potřebují nějakou dobu bydlet u vás. A potřebují trochu svého soukromí… A ani na to teď peníze nejsou.

 

Všechno má řešení, jen ho musíte chtít hledat

Nic z toho, co jsme uvedli jako příklad, není neřešitelnou věcí. Stačí si peníze obstarat a pustit se do nákupů, oprav nebo projektů na předělání dispozic bytu. Že je obstarání peněz, tedy půjčka, také problém? V bance možná ano.

Na trhu však nejsou jen banky. Půjčovat mohou i nebankovní společnosti. A rozhodně se jich nemusíte bát, protože podléhají v oblasti půjček stejné legislativě jako banky. A dohlíží na ně stejný orgán kontroly, takže Česká národní banka.

 

Proč to jinde jde, když u banky ne?

Protože nebankovní společnosti jsou mnohem menšími firmami, než jsou banky. Jejich administrativní řízení je pružnější, rychlejší, jednodušší. Od nebankovní úvěrové společnosti je opravdu snadné rychle si půjčit.

Mají na tom založenu velkou část své image a podstaty svých služeb, kterými se právě od bank odlišují. Během 24 hodin můžete mít peníze doma, v mnoha případech i dříve (když máte stejnou banku nebo si necháte peníze vyplatit v hotovosti).

 

Úvěr od nebankovky je dražší. Ale nemusí to platit vždy

Vzhledem k tomu, že nebankovní společnosti poskytují také půjčky bez potvrzení o příjmu, je pochopitelné, že vyšší riziko nesplácení ze strany klientů si nechají zaplatit ve vyšší ceně všech půjček. Vyšší cena úroků a RPSN je kompromisem mezi pohodlím klienta, kdy se peníze dostanou téměř ke všem lidem a velmi rychle, a mezi vysokým rizikem nebankovní společnosti, že když půjčuje téměř všem, nemusí se ke svým penězům vždy snadno dostat.

Najít ale můžete mnoho akčních půjček, které budou s cenou (úroky a RPSN) na úrovni banky. Anebo dokonce i níž! Protože některé půjčky, pokud jsou v menším objemu (do cca 9 tisíc korun), bývají napoprvé poskytovány zdarma. Stačí navštívit online srovnávač a hned můžete vidět, kde si můžete půjčit jakou částku a za kolik. A též jaká potvrzení k tomu budete anebo vůbec nebudete potřebovat.

 

Půjčka není pohroma, ale pomoc

Tak hlavu vzhůru! Problém doma vyřešíte a pak budete jen v klidu splácet podle splátkového kalendáře, na kterém se s poskytovatelem půjčky dohodnete. Vždy si do smlouvy o půjčce nechte napsat celkovou částku splácenou klientem. Díky tomu vás nebude čekat žádné nepříjemné překvapení. A nastoupí spokojenost z vyřešených obtíží.