Vařte ve venkovní kuchyni

Venkovní kuchyně
Vařte ve venkovní kuchyni
Venkovní kuchyně. Jistě to znáte. O víkendu je venku krásně a vy přitom stojíte doma v kuchyni a připravujete oběd. Proč musím být doma, když je venku hezky? Ale to nemusíte... Vařit se dá přece i venku.  Co takhle připravovat oběd či večeři venku? Jde to – můžete mít kuchyň přímo na zahradě. Řešením je tzv. venkovní kuchyně.

Kuchyň, která vydrží desetiletí

Venkovní kuchyně jsou u nás zatím ještě raritou, ale jejich obliba i realizace stoupají. Venkovní kuchyň nemusí být jen místem, kde si můžete příjemně připravovat jídlo. Venkovní kuchyň to je také životní styl. Zahradní kuchyň se tak může stát středobodem vaší zahrady i oblíbeným místem setkávání rodiny nebo přátel či místem pro pořádání zahradních slavností. Zahradní kuchyň je plnohodnotným zázemím, v němž nebudete muset své kulinářské dovednosti nijak omezovat. Díky použitým materiálům vydrží venkovní kuchyň plně funkční a krásná i desítky let. Nejčastěji využívanými materiály je kvalitní žula, břidlice nebo barevné omítky.  Právě barevné  omítky vám pomohou sladit venkovní kuchyň s fasádou vašeho domu.

Kuchyň postavená v zahradě do hodiny?

V den realizace „stavby“ se kuchyně ve vaší zahradě se jen složí na předem vybrané a připravené místo. Samotná stavba vaší venkovní kuchyně v zahradě nezabere více než hodinu. Díky dílenskému zpracování vše obejde bez zbytečného nepořádku nebo narušení vašich zelených prostor.

David Kendiura představuje nejoblíbenější umístění venkovní kuchyně u českých staveb: 

V blízkosti domu
Ideální pro terasu nebo klidný trakt zahrady. Venkovní kuchyně přiléhá přímo ke stěně stavby - díky tomu je možné bezproblémově napojit sítě včetně plynu a zajistit odpady. Jednoduše funguje také propojení s dalšími kuchyňskými prvky, například udírnou anebo venkovním krbem. Výhodou je také dostupnost zázemí běžné domácí kuchyně (lednice, myčka, nádobí), která se často nachází v bezprostřední blízkosti.

Plenérová kuchyně
Umístěna na zpevněnou plochu přímo v centru nejhezčího zákoutí zahrady. Stává se centrem relaxace jednotlivců i setkávání s přáteli a hlavním venkovním společenským místem. V případě vhodné dispozice může nabídnout také stand-up bar. Drink na čerstvém vzduchu například u vodního prvku bude patřit k zážitkům, které budete vyhledávat znovu a znovu.

Altánová kuchyně
Skryta pod dřevěným přístřeškem nabízí klidné zákoutí pro komorní odpočinek i zábavu. Pokud patříte spíše mezi ty, kteří rádi tráví čas ve skrytu nejrůznějších zákoutí a skrýší, je pro vás altánová varianta to pravé. Výhodou je možnost umístit altán k okraji pozemku, aniž by došlo ke ztrátě soukromí. Přístřešek umožňuje využívat kuchyni také v případě nepohody.