Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Zahrádkářská sezóna je v plném proudu - bydleti.cz

Zahrádkářská sezóna je v plném proudu

Zahradničení
Zahrádkářská sezóna je v plném proudu

Češi patří k opravdovým milovníkům zahradničení. S příchodem teplého počasí začínají Češi zvelebovat své zahrady a s tím souvisí i nákup a výsadba nových rostlin. Jak vybrat květiny, které vydrží?

Důležité je, kdy rostliny začneme sázet

Jarní období je nejvhodnější pro výsadbu veškerého sortimentu rostlin - trvalek, dřevin, dvouletek. Pouze u letniček a balkónovek je třeba ještě počkat na teplejší dny, zpravidla v polovině května. U cibulovin je k výsadbě naopak vhodnější podzim.

Aby nám rostlina co nejdéle vydržela, je důležité věnovat pozornost jejímu sázení

Každá rostlina a typ sadby vyžaduje specifické zacházení. Dobrá příprava půdy, usazení rostliny ve správné výšce, umáčknutí a vydatná závlaha je velice stručným základem pro to, aby se rostlině dařilo.

Zahradník by si také měl uvědomit, kam bude rostliny sázet a dobře rozplánovat jejich umístění

Ještě před nákupem je důležité si promyslet, kde rostlina poroste. Následně je dobré nastudovat především potřeby vybrané rostliny.

Některé rostliny se vzájemně nesnesou

Důležité je představit si rostlinu a její vývoj v čase dalších let. Nejčastější chybou je blízká výsadba z důvodu nedočkavosti na zaplněný prostor. Následkem jsou pokřivené, proschlé rostliny, které si navzájem konkurují v životním prostoru. Dobré je také pamatovat na to, že ne všechny rostliny je možné sázet k sobě.