Jak snadno udržet vodu v půdě?

Závlaha
Jak snadno udržet vodu v půdě?

V posledních desetiletích to vypadá, jako by Česku narostly nožičky a vyrazilo se slunit na Jadran. Průměrná teplota v našich končinách stále roste a nejspíš bude stoupat i nadále. Přehrady hlásí nízké hladiny vody jako při opravách.

Pro nás pěstitele sucho znamená více než zvýšení počtu zkonzumovaných kilogramů zmrzliny. Letničky uvadají, zvyšuje se eroze, úroda zeleniny je na odepsání, z rádia hlásí zákaz zalévání… V sadech stěží hledáte jara květ, krajina žízní napohled.

Situace se stále zhoršuje. Rady našich babiček – jako třeba zalévat v podvečer, pomalu, z vody po nádobí apod. – už nestačí. Kvůli dlouhým intervalům mezi dešti jsou často i sběrače na chytání vody „nasuchu“. Marně si lámete hlavu, jak poskytnout vaší zahrádce účinnou první pomoc? Do nedávna jste mohli leda přinášet obětiny bohům deště. Dnes už naštěstí existuje jednodušší, levnější a pohodlnější řešení: Unikátní produkt Trvalá závlaha, díky které vám mohou být přísušky navždy u zadní části těla.

Proč Trvalá závlaha funguje tak dobře?

Krystalky tvořené vysoce absorbujícím polymerem stačí zanést do půdy či substrátu pod rostliny, které chcete ochránit. Po závlaze přípravek zadrží vodu, rozpuštěné hnojivo a živiny a dodá je kořenům, kdykoli to vyžadují.

Kilogram přípravku může za pár sekund nasáknout až 500 litrů vody. Funguje jako nádrž na zadržování dešťové vody. Ale s tím rozdílem, že už nemusíte tahat kropičky po zahradě, nezabírá cenné místo a dodává vaší zeleni všechny potřebné živiny. Navíc je šetrnější k vaší peněžence než různé sudy a jímky na vodu. Přípravek pouze aplikujete do půdy a máte na dalších pět let vystaráno. Ušetřete díky tomuto produktu spoustu peněz i času. Věnujte se vysazování nových rostlinek, ne léčbě stávajících.

Co dalšího umí?

Unikátní granulát Trvalá závlaha ovšem zvládne víc než jen udržet vaši sadbu při životě. Plody lépe vyklíčí, a díky tomu se můžete každoročně těšit na bohatší a krásnější úrodu, průměrně až o 21 %. Sousedi vám ji jistě budou tajně závidět. Protože přípravek neobsahuje zdraví škodlivé látky, můžete přebytky nabídnout i mladým, aby měli silnější imunitu. Připravujte si každé léto velké mísy salátů z naprostého „bio“.

Půda s přípravkem udrží vodu dvakrát déle než normální půda. Proto postačí rostlinám o 50 % řidší a méně časté zavlažování. V parném létě už samotný trávník potřebuje až 50 litrů vody na metr čtvereční týdně. Ušetřené zásoby v dešťových nádržích můžete využít třeba na mytí auta, prádla v pračce nebo na splachování WC či úklid domácnosti. Ulevíte tak vašemu rozpočtu a podpoříte životní prostředí. Dokonce snížíte riziko záplav, které by mohli ohrozit vaši výsadbu.
Sprinklery dnes už využívají nejen zemědělci a chalupáři. Díky nižším nárokům na zavlažování můžete ušetřit až polovinu elektřiny, kterou tyto „automatické kropičky“ žerou.

Pro dnešní sucho je typické, že celý měsíc nespadne ani kapka vody, a pak přijde krátká „průtrž mračen“. Přípravek postupně uvolňuje zadrženou dešťovou vodu, a tím simuluje rovnoměrné srážky, které podporují správný vývoj rostlin. 

Kromě vody granulát zachycuje v kořenové zóně i hnojiva a živiny, které by jinak protekly do spodních vod. Hnojíte méně, a přitom stejně dobře podpoříte růst rostlin. Z ušetřených látek můžete rozšířit vaši výsadbu, a tím každoročně zvýšit výnosy.

Nekvalitní zemina dělá nejednomu pěstiteli vrásky na čele. Na vaší krásné zahrádce vytváří „měsíční krajinu“, s níž se zřejmě chlubit nebudete. Přípravek problematickou půdu vyléčí podobně jako kompost nebo rašelina. Sníží šok z přesazování, pomůže růstu kořenů a použitá hnojiva v ní dosáhnou lepších výsledků.
Podtrženo sečteno, přípravek Trvalá závlaha poskytuje vašim zeleným krasavicím dokonalé prostředí k růstu – na zahradě i v truhlíku. Více semínek vám vyklíčí a rychleji se promění v silné rostliny, které žádná nemoc ani přesazování neskolí.

Navíc nezatěžuje životní prostředí jako jiné půdní kondicionéry. Účinný granulát se cca po pěti letech postupně rozloží na ekologicky nezávadné látky.
Náš půdní kondicionér vám neslibuje nesplnitelné, ale zato skutečně funguje. Výsledky jeho účinnosti vyplývají ze studií pod odborným dohledem Ústředního kontrolního zkušebního ústavu zemědělského Slovenské republiky. Nebudete ošizeni.

Staráte se o zeleninové záhony a záleží vám na bohaté úrodě? Chcete vypěstovat hrnkové či pokojové květiny jako z pohádky? Udržet hustý a zdravý trávník? Nebo se plánujete vážně věnovat ovocnářství či vinařství? Ať už jsou vaše zahrádkářské sny jakékoli, náš ekologický produkt vám je pomůže uskutečnit.
Za posledních 30 let způsobilo sucho škody v zemědělství nad sto miliard eur. Ošetřete s přípravkem vaši půdu a nenechte se omezovat dnešním nepředvídatelným počasím. Sklízejte více a plaťte méně díky nižším nárokům na zavlažování a hnojení, větším plodinám a statnějším rostlinám.

V oficiálním e-shopu Trvalé závlahy máte na výběr balení v několika velikostech, vhodných pro menší a větší zahrady. Produkt tak využijete do posledního zrnka a neplatíte za něco, co se vám bude bez využití válet v kůlně.