Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jaro a správná technika - bydleti.cz

Jaro a správná technika

Rýč Fiskars
Jaro a správná technika

Přizvěte k jarnímu úklidu pomocníky. Díky nim můžete vzít z jedné vody na čisto jak svůj domov, tak i zahrádku, která už se připravuje na první květy. Stejně, jako se s prvním sluníčkem probouzí příroda, probouzí se také zahrádkáři.

 S přípravou zahrady je totiž třeba začít ještě před sezónou – upravit půdu, trávník i zahrádku sotva rozmrzne půda. 

Jak vybírat zahradní techniku

S přihlédnutím k velikosti pozemku a členitosti terénu doporučujeme volit typ pohonu. Elektrické sekačky se zapojením do sítě sice umožňují snazší ovládání díky své nižší hmotnosti v porovnání s benzinovým motorem, ale dokážou být také nebezpečné při neopatrné manipulaci v prostoru. Je třeba hlídat, jakým směrem se pohybujete a zda vám náhodou v cestě nepřekáží kabel. Můžete ovšem zvolit variantu s akumulátorovými bateriemi. Toto provedení se ideálně hodí na menší trávníky.

Dalším faktorem je frekvence využívání – pokud sekačku vybírají sezónní chalupáři, doporučujeme jim při výběru nehledět pouze na cenu, ale zohlednit i dostupnost náhradních dílů případně možností servisu.

Péče o zahradní sekačku

Zahradní sekačka musí být ideálně po každém použití důkladně očištěna. Určitě se ale nedoporučuje používat jinak účinné přístroje jako je tlaková myčka. Voda by se v žádném případě neměla dostat do ložisek ani do součástí motoru. Nejlepším způsobem, jak při čištění sekačky postupovat, je nejprve mechanicky odstranit usazeniny pomocí dřevěné škrabky, pokud je třeba použít vodu, tak pouze v omezené míře. Zaměřte se hlavně na očištění nože a ochranného bubnu. Případné povrchové nečistoty odstraňte na sucho smetáčkem, případně použitím vlhkého a suchého hadříku.

Další jarní pomocníci:

Pařeniště

Rostliny chrání proti jarním přízemním mrazíkům a polednímu slunečnímu záření. 

Rýč špičatý

Než se pustíte do vysetí nebo vysazování nových rostlin, zeminu trochu prokypřete. Práci vám usnadní rýč.

Zahradnické nůžky

Nůžky na větve a květiny využijete po celý rok.

Mop

Vezměte úklid pěkně od podlahy. Mop jednoduše ponoříte do ždímacího systému bez nutnosti namočit si ruce do vody nebo zbytečně namáhat záda.

Čistič oken robotický

Použijte na čištění oken a skleněných ploch robotický čistič. Robota na plochu jen umístíte, naprogramujete a můžete se věnovat jiné činnosti. 

Mechanická metla

Úklid podlah na sucho bude teď jednodušší s mechanickou metlou.

Vysokotlaký čistič

Pro snadný úklid silných nečistot v domácnosti vám pomůže vysokotlaký čistič. Nastavení vhodného tlaku zajišťuje šetrné čištění jakéhokoliv předmětu nebo plochy.