Zahrada v červenci

Zahrada v červenci
Zahrada v červenci

V červenci se nacházíme uprostřed léta. Je čas dovolených a čas prázdnin. Naše zahrada, ale dovolenou nemá. Ta je v plném rozkvětu. A tak my zahrádkáři máme plné ruce práce. Je potřeba se o rostliny nejen postarat. Ale je i čas sklizet, co jsme zaseli.

zahrada červenecV červenci jsme uprostřed léta. Je čas dovolených a čas prázdnin. Naše zahrada, ale dovolenou nemá a tak je v plném rozkvětu a my máme plné ruce práce. Je potřeba se o rostliny nejen starat, ale je i čas sklizní.

Živé ploty v červenci

V červenci Sestřihujeme živé ploty. Hlavně nesmíme zapomenout na ploty ze stálezelených dřevin, jejichž listy nebo jehličí by při zimním řezu zhnědlo.

Květiny v červenci

Růže vysázené v chudých půdách přihnojujeme vhodnými hnojivy. Přihnojování dusíkem již u všech rostlin končíme. Vyvazujeme vysoké jiřinky. Slabší rostliny s nažloutlým nebo kadeřavým listem odstraníme a spálíme, mohou být napadeny některou virovou chorobou. Přepichujeme dvouletky vyseté v červnu a vysazujeme karafiáty vyseté v květnu. Měli bychom už také řízkovat fuchsie a pelargónie i ostatní běžné pokojové a balonové rostliny. V červenci také u všech květin stále odstraňujeme odkvétající květy. Odkvetlou vysokou ostrožku seřízneme asi 10 cm nad zemí. Pravidelně sečeme trávník. Pokud chceme mít trávník pěkný tak jej přihnojujeme a při suchu i stříkáme vodou.

Zahrada v červenci

Zelenina v červenci

Sklízíme okurky, papriky, rajčata, cibuli a česnek. Meruňky a rané broskve sklízíme. Nezapomínejme vydatně zalévat ke kořenům rostlin. Je to však čas, kdy začínají zrát bobuloviny, třešně, višně, meruňky a broskve. Po sklizni peckovin je vhodná doba k řezu i omlazení korun stromů. Provedeme též postřik proti padlí. Po sklizni rybízu vyřežeme staré větve z keřů a u angreštu likvidujeme hnědé americké padlí spálením napadených plodů a větviček. V polovině měsíce sklízíme česnek a cibuli se sazečku. Také v polovině měsíce vyséváme pekingské zelí, Dá se ještě vysévat letní hlávkový salát, kadeřávek, kapusta ředkev, vodnici, červenou řepu a čínské zelí.

Zahrada v červenci