Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Technický kámen – materiál, který nezklame - bydleti.cz

Technický kámen – materiál, který nezklame

technický kámen
Technický kámen – materiál, který nezklame

Kvalita, elegantní design a velká životnost - to jsou parametry pro každého, kdo plánuje kompletní či jen částečnou rekonstrukci svého domova. Nedržte se proto pouze známých a přírodních materiálů s rozšiřte si obzory v nových trendech.

Láká vás mít v kuchyni nebo v koupelně originální „kamenný“ design? Pak se ani zde nemusíte spokojit pouze s „klasikou“, máte rozhodně na výběr. Vedle klasického přírodního kamene je novinkou v kategorii velmi odolných materiálů kámen technický. Za jeho produkcí stojí česká společnost TechniStone, která patří již bezmála 20 let mezi špičkové evropské výrobce. U nás je nicméně tato společnost z Hradce Králové stále poněkud opomíjena. A je to škoda, protože kvalitu i luxusní vzhled tohoto unikátního materiálu ocenily i světově proslulé projekty. TechniStone zdobí například mezinárodní letiště Johna F. Kennedyho v New Yorku, londýnské Heathrow či světoznámou hotelovou síť Kempinski. Desky z českého technického kamene našly své využití také při stavbě víceúčelové sportovní haly Lusail Sports Arena v Kataru, v jihozápadní části Perského zálivu, kde se v roce 2022 bude konat Mistrovství světa ve fotbale. Čím je tedy technický kámen tak výjimečný a v čem spočívají jeho výhody oproti přírodním materiálům?

Široké uplatnění technického kamene

Technický kámen z 90 % tvoří kvalitní přírodní suroviny, nejčastěji křemen, který se lisuje do výsledné podoby spolu s pryskyřicí, barevnými pigmenty a dalšími surovinami. Vysoce kvalitní materiál má široké uplatnění v moderních domácnostech a zároveň odpovídá praktickým potřebám. Nejčastěji jsou to kuchyňské či koupelnové desky, schodiště, obklady, barové pulty, dlažby, ale také parapety nebo dokonce celé fasády budov.

Nesmrtelná odolnost

Za přírodní původ kamene lidé někdy platí až stotisícové částky, které ho tak činí nejdražším materiálem. Na rozdíl od svých levných alternativ jako je například laminát, nabízí technický kámen vyšší odolnost jak při řezání a krájení, tak proti vyšším teplotám. Nepoškodí se ani v případě, že na něj odložíte horkou pánev s olejem nebo hrnec s vařící vodou. Technický kámen dokáže odolat i teplotě do 120 °C.

Přírodní kámen, na rozdíl od technického kamene, jako každá jiná přírodní surovina, často trpí nejednotností struktury, a v případě mramoru i pórovitostí. Jeho životnost navíc omezuje snížená odolnost proti skvrnám. Olej, červené víno či citron mohou na kuchyňské lince zanechat na první pohled viditelné skvrny. Nezbývá pak, než povrch udržovat a impregnovat speciálními přípravky.  Je to právě výjimečná odolnost technického kamene, díky které i po létech užívání materiál vypadá stále jako nový. Vedle vzhledu, který je v porovnání s přírodním kamenem takřka k nerozeznání, pro výhody technického kamene hovoří také minimální nasákavost. Tou TechniStone vyniká i oproti betonu či dřevu, na kterých zůstávají nevzhledné skvrny po bahně z bot či rozlité šťávě.

Technický kámen

Proč dát přednost technickému kameni před přírodní klasikou?

- tvrdost: díky své tvrdosti vám umožní bez následků krájet potraviny přímo na kuchyňské desce.
- čistota: má v sobě minimum spár a díky tomu se v něm neusazují zbytky jídla, mycích prostředků a jiné nečistoty.
- odolnost proti skvrnám: je velmi odolný a nenasákavý, proto se hodí do velmi namáhaných míst
- jako jsou podlahy, koupelnové desky nebo obklady stěn či vany.
- široká paleta barev: oproti přírodnímu kameni nabízí TechniStone velké množství barevných variací. Při celkové rekonstrukci tak například můžete barevně sladit koupelnové obklady s kuchyní.

Věděli jste, že technický kámen z Hradce Králové se využívá v hotelech a na letištích po celém světě?