Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Bydlení v roubence, bydlení současnosti - bydleti.cz

Bydlení v roubence, bydlení současnosti

Roubenka
Bydlení v roubence, bydlení současnosti

Navštívili jste někdy tak zajímavý prostor, jakým je dřevěná roubenka? Jestliže ne, vřele doporučuji. Úžasná atmosféra místností ve mně probudila až závist vůči majiteli…

Nebyla to „chaloupka“ s malými okny a tmavými světničkami, tak jak ji známe z Ladových obrázků nebo z výletů v Krkonoších. Jedná se o moderní styl bydlení se všemi vymoženostmi současné doby.

Máte-li rádi přírodu, přírodní materiály a i určitý nádech nostalgie – roubenka je pro vás to pravé. Dřevo, příjemné i na dotek, má originální kresbu a vůni. Navodí vám pohodovou a klidnou atmosféru. Nemusíte už o takovém bydlení jen snít, stačí se obrátit na společnost KANADSKÉ SRUBY TÁBOR.

Ta v tomto oboru působí u nás v republice a rozhodně není žádným nováčkem. Ať už chcete využít roubenku pro celoroční bydlení nebo k rekreaci, tato společnost zajistí kompletní realizaci celé stavby, od projektu, po schválení a kolaudaci. Zodpoví všechny vaše dotazy, provozuje pro své zákazníky rozsáhlé poradenství a po celé republice můžete navštívit referenční roubenky. Přesvědčíte se tak na vlastní oči, jak vypadá výsledek v podobě roubené stavby.

Firma s vámi nejprve provede konzultaci vašich představ a možností. Také vám rádi podají informace o všem, co vás ohledně těchto dřevěných staveb zajímá.

Bude vypracován projekt a pak už se nemusíte o nic starat. Vaši roubenku vám postaví na klíč. Stavba probíhá za pomoci moderních technologii ve stavebnictví a samozřejmě poctivého tesařského řemesla. Bez něj by nebyla roubená stavba tím, čím je.

Majitel firmy, pan Ing. David Javorský, nám prozradil, že staví nejen domy k trvalému bydlení styl dřevěný srub, ale i rekreační roubenky a roubené domy pro využití převážně v komerční sféře. Na náš dotaz, proč jsou právě dřevěné roubenky tou pravou volbou, David Javorský odpovídá: „Pro výrobu dřevěných částí stavby používáme smrkové dřevo, které roste ve výšce nad 600 metrů nad mořem. Ve vyšších oblastech dřevní hmota roste pomaleji, má i vyšší hustotu. Kácí se hlavně v zimních měsících, aby byl obsah mízy co nejnižší a materiál dobře vysychal. Pokud jsou tyto podmínky dodrženy a provádíte pravidelnou údržbu, stavba vám „vydrží“ víc než sto let“.

Bydlení v roubence, bydlení současnosti

Jen dodáme, že mezi další přednosti patří vlastnost dřeva. Je staticky neutrální, prach se nevíří. Dřevěné stěny tkzv. dýchají a místnosti mají vhodné mikroklima pro astmatiky a alergiky. Dřevo má dobré tepelně izolační vlastnosti, prostor se rychle ohřívá a například v kombinaci s kachlovými kamny vytvoří v roubence příjemné teplotní klima.

Firma KANADSKÉ SRUBY TÁBOR s.r.o. s řadou kladných referencí již 15 let staví poctivě roubenky a dřevěné sruby.Cílem společnosti je především dobře odvedené řemeslo a spokojený zákazník. Proto je důsledná i příprava zakázky, realizace a údržba stavby.

Každý člověk má své představy a přání a každý dřevěný srub nebo roubenka jsou originály. Při přípravě projektu nabízí společnost pro představu i 3D vizualizaci s detaily exteriéru a interiéru. Spotřebiče, vybavení, poloha nábytku v místnostech – to vše může v této fázi zákazník posoudit a korigovat. Jen se zrealizuje jeho představa o bydlení co nejlépe. Samotná výstavba má tři etapy. Nejprve výroba skeletu (trvá 3-4 měsíce), v druhé fázi jej řemeslníci převezou na pozemek a smontují. Dokončovací práce se provádí v rámci poslední etapy. Vnitřní rozvody, montáž dveří a oken, ochranné nátěry, položení střechy apod.

Neopakovatelná atmosféra roubenky pak těší svého majitele desítky let.
Zdroj: www.sruby-tabor.cz

 Bydlení v roubence, bydlení současnosti