Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Záložní zdroje pro kotle a oběhová čerpadla - bydleti.cz

Záložní zdroje pro kotle a oběhová čerpadla

Záložní zdroj
Záložní zdroje pro kotle a oběhová čerpadla

Mluvíme-li obecně o záložních zdrojích, nebo také o UPS záložních zdrojích, máme na mysli náhradní zdroj pro případ výpadku dodávky elektrického proudu v domácnosti, v kanceláři, prostě všude tam, kde se elektrická energie intenzivně využívá.

Pokud se jedná konkrétně o kotle a oběhová čerpadla, je tato skupina spotřebičů specifická tím, že záložní zdroje pro kotle, nebo dokonce pro celou kotelnu, musí splňovat přísné normy. U kotlů nebo například solárních systémů je podstatný celkový příkon všech zálohovaných přístrojů a rozhoduje také jejich počet a způsob řízení (elektronicky nebo přepínačem). Jedinou jistotou je, že vždy můžete bez obav použít záložní zdroj se sinusovým signálem. Sinusové záložní zdroje lze použít pro kotle, oběhová čerpadla, solární systémy, počítače i domácí elektroniku.

Každý záložní zdroj je konstruován tak, aby byl schopen při výpadku elektrického proudu udržet v provozu kotel nebo oběhové čerpadlo. Nemusíte tak mít obavu, že při přerušení dodávky elektřiny z rozvodné sítě vám bude doma nebo v kanceláři zima. Budete moci v klidu a bez problémů pokračovat v práci na počítači nebo používat ostatní domácí elektroniku. Ať už se jedná o chladničku, mrazničku, SAT přijímač, televizor, či vzduchování u vašeho akvária. Záložní zdroj je zapojen do sítě a zároveň je napájen z baterie 12-24 voltů. 

Spolehlivé zdroje pro vaši jistotu

Pokud se přeruší dodávka proudu, záložní zdroj se automaticky přepne na baterii a začne vyrábět proud 230 V. Spotřebiče jsou tak bez jakéhokoliv přerušení napájeny dál. Jakmile se dodávka proudu ze sítě obnoví, zdroj se opět přepne zpět do původního režimu a zároveň začne ihned dobíjet vybité baterie. Všechny operace si provádí sám, aniž byste museli něco manuálně přepínat.

Vybrat záložní zdroj pro čerpadla není jednoduché, neboť existuje několik typů a modelů. Například model M363 je určen pro čerpadla. Má vestavěný akumulátor a svou konstrukcí je ideálním náhradním zdrojem pro krátkodobé zálohování čerpadel u krbového topení s výměníkem. Jiným modelem je W360S, který kromě oběhových čerpadel je schopen zálohovat také plynové kotle. Oba tyto modely se vyznačují snadným připojením na spotřebiče, vydrží jako náhradní zdroj provoz až 2,5 hodiny a jejich pořizovací náklady jsou s ohledem na jejich užitečnost a výkon 160 W velice nízké.