Venkovní schody – elegantní, praktické a bezpečné

Venkovní schodiště
Venkovní schody – elegantní, praktické a bezpečné

Vyvýšený vstup do domu vyžaduje instalaci venkovního, nebo-li exteriérového schodiště. Hlavním předpokladem venkovního schodiště je bezpečnost.

Obzvláště v zimním období, kdy bývá schodiště venku kluzké vinou deště, sněhu či námrazy.

Kromě bezpečnosti by venkovní schodiště mělo plnit i estetický dojem, aby ladilo se stylem domu. Funkční, praktické, bezpečnostní i estetické vlastnosti nejlépe splňují betonové venkovní schody od firmy Presbeton. Společnost nabízí nejrůznější typy schodových prvků, které slouží jako vstup do rodinného i bytového domu. Další schodové prvky jsou určeny k realizaci mnoha variant přístupů na terasy, nebo zahradní a parková schodiště, která překonávají příkré svahy, nebo terasovitou úpravu zahrady či parku.

Venkovní schody – elegantní, praktické a bezpečné

Široké množství provedení

Schodišťové prvky od firmy Presbeton lze kombinovat i s dalšími materiály. Například pro zábradlí u vchodu do domu se používá hlavně kov nebo dřevo. Schodiště jsou díky kvalitnímu zpracování a perfektní povrchové úpravě betonu elegantním i praktickým prvkem u každé stavby. Hlavní důraz je však kladen na bezpečnost.

Proti nebezpečí uklouznutí je na povrchu každého schodu protiskluzová úprava. Jelikož jsou venkovní schodiště vystavena neustálým změnám povětrnostních podmínek, od ohřívání slunečními paprsky, přes působení vody, sněhu, mrazu a samozřejmě i permanentní velké zátěži, musí mít také dlouhou životnost.

Schodiště na zakázku

Chcete-li si pořídit venkovní schodiště od firmy Presbeton, je možné si nechat vyrobit schody i na zakázku. Při objednávce předložíte v základech svou představu, na jejímž podkladě firma zpracuje předběžnou cenovou nabídku. Následuje zaměření daného prostoru a návrh optimálního řešení. Schodišťových prvků je velká řada.
Venkovní montovaná schodiště jsou tvořena z jednotlivých stupňů, mezi kterými jsou mezery, takže se z nich snadno odstraňuje smetí, nečistoty nebo sníh a nedrží se na nich voda. Neobyčejnou pevností, odolností a dlouhou životností se vyznačují natural schody vhodné pro velké bytové domy, kde jsou vystaveny velké zátěži. Pro zahradní terasy jsou vhodné schodišťové stupně tvarované do oblouku, ty na zahradě plní elegantní dekorativní funkci.