Žaluzie, rolety a pergoly pro váš dům

Pergoly
Žaluzie, rolety a pergoly pro váš dům

Společným jmenovatelem těchto produktů je ochrana před slunečními paprsky. Platí to hlavně o pergolách, protože žaluzie a rolety se mohou využít i jinak. Kromě zastínění zatemní interiér, aby nebylo večer po rozsvícení interního osvětlení dovnitř vidět.

U venkovních žaluzií jde také o bezpečnostní hledisko a v neposlední řadě mohou být i zajímavým dekorativním prvkem, který designově doplní exteriér domu.

Bezpečnostní výhoda žaluzií

Stažené venkovní žaluzie jsou natolik pevné, že je nelze překonat ani hrubým násilím. Ve spojení s kvalitním bezpečnostním zámkem u vchodových dveří tak vytvoříte ze svého domu nedobytnou tvrz a bez obav z vykradení odjedete i na delší dovolenou.

Další výhody

Žaluzie se dělí na venkovní a vnitřní. Oba typy mají stejně jako rolety za úkol regulování světla. Ochraňují interiér a jeho vybavení před slunečními paprsky. Další funkcí je samozřejmě zvýšení pocitu soukromí a ochrana obyvatelů domu před zvědavými pohledy sousedů či kolemjdoucích.
Žaluzie a rolety jsou i výraznou tepelnou a zvukovou izolací. Po jejich stažení poklesne uvnitř domu hladina hluku pronikajícího z vnějšího okolí. Ocení to hlavně majitelé domu v rušné ulici či v blízkosti železniční tratě. Zároveň dochází ke snížení energetické náročnosti domu, protože žaluzie a rolety zabraňují úniku tepla z interiéru.

Žaluzie, rolety a pergoly pro váš dům

Jak vybrat?

Kromě designu a dalších hledisek lze žaluzie a rolety vybírat také podle způsobu jejich ovládání, které je možné i zevnitř domu. Buď obyčejná ruční klička, nebo sofistikovanější způsob dálkovým ovladačem (na baterie či napojení na elektrický okruh v domě). Spouštění a vytahování lze pomocí vypínače, který je umístěný např. vedle světelného spínače.

Nejvhodnějším materiálem pro žaluzie a rolety je hliník, který je zárukou dlouhé životnosti při minimální údržbě. Výběrem vhodných barev lamel (u žaluzií) je možné designově doladit vzhled domu.

Pergoly a markýzy

Dnes jsou pergoly nedílnou součástí bydlení. Slouží k příjemnému posezení a ochraně před prudkým slunečním svitem i před drobným deštěm. Kromě rodinných domů je můžeme vidět i na zahrádkách restaurací, cukráren, kaváren... Uvažujete-li o pergole, na výběr pro její realizaci jsou různé materiály. Největší výběr pergol a dalších variant samostatně stojícího zastínění najdete v sortimentu firmy Climax. Dřevo nebo kov v kombinaci s textilem, plastem, až po průhledné PVC látky Cristal, které chrání před deštěm a zároveň umožňují stálý kontakt s okolím.  Jejich konstrukce nevyžadují žádnou údržbu a nadstandardní je také 4letá záruka.

Žaluzie, rolety a pergoly pro váš dům