jídelní židleLidé si neuvědomují, že velkou část dne prosedí, je tedy důležité vybírat jídelní židle s rozvahou. Pokud si chcete svou večeři či oběd užít na sto procent, určitě k tomu budete potřebovat i pohodlnou židli. Jídelní židle se může stát velmi stylovým doplňkem vaší kuchyně či jídelny, ale při výběru je dobré myslet i na údržbu či komfort.

Jaký materiál zvolit

Dřevěné židle, čalouněné židle, kovové židle, plastové židle a mnoho jiných. V dnešní době se jídelní židle vyrábí z různých materiálů. Volba materiálu je opravdu otázkou vkusu. Někdo hledá klasiku masivního dřeva a jiní designové tvary plastových židlí. Mějte na paměti, že do prostornější jídelny se hodí například masivní dřevěné židle či celočalouněné židle. Naopak do malé kuchyně zvolte židle, které jsou lehčí a dá se s nimi dobře manipulovat, například plastové židle. Každý materiál jde jinak udržovat. Pokud jsou v domácnosti malé děti, uvítáte jistě plastové židle či kožené, které jdou lehce otřít vlhčeným ubrouskem. Čalouněné sedáky jdou vyčistit mnohem náročněji.

Ideální rozměry židlí

Ideální rozměry židle se odvíjejí od výšky a váhy člověka. Měly by platit tři pravidla. Výška sedáku by měla být o něco menší než vaše délka nohy ke kolenu. Chcete-li zjistit ideální hloubku sedáku, tak se opřete a položte chodidla na zem. Pod kolenem a hranou sedáku by měla vzniknout mezera. Šířka sedáku by měla být o několik centimetrů širší než pánev.

jídelní židle

Málo místa? Co takhle to složit…

Nevíte, jak vyřešit malý prostor v kuchyňském koutku? Pokud chcete do malé místnosti umístit jídelní stůl s židlemi, budete opravdu nějaký ten prostor potřebovat. Skládací židle vám můžou nějaké to místo ušetřit. Skládací židle jistě uvítají i ti, kteří mají rádi společné večeře s rodinou a přáteli. Jednoduše vyndáte židli ze skříně a po večeři jí tam zase vrátíte. Tyto židle ve skříni zaberou minimálně místa. Nemusíte se bát, u dobrého prodejce najdete velmi kvalitní skládací židle, které jsou vyrobeny pro velké zatížení.

Komentáře   

0 #1 profile2558 2018-10-31 17:48
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

http://morena-baccarin.org/gallery/albums/userpics/18905/website-hosting-services-74216.jpg
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie