Výběr žaluzií - venkovní, nebo vnitřní?

Žaluzie
Výběr žaluzií - venkovní, nebo vnitřní?

V dnešní době je na trhu široké množství žaluzií. Jenže jak vybrat ty správné? Každá stínící technika má své výhody i nevýhody. Je tedy důležité vybrat takové stínění, které nejvíce splňuje vaše požadavky.

Většina stínících technik ochrání vaše soukromí, především když se stmívá, protože do osvětlené místnosti jde nezakrytými okny stoprocentně vidět. Jiné je to s ohřívání interiéru, venkovní žaluzie nepropustí do místnosti tolik tepla jako klasické žaluzie.

Vnitřní žaluzie

Největší výhodou u vnitřních žaluzií je jistě jejich cena. Díky tomu jsou tyto žaluzie v domácnostech velice rozšířené, navíc je jejich instalace velice jednoduchá a odborníci je přidělají za pár hodin. Dříve byly známé pouze hliníkové žaluzie, v dnešní době si můžete pořídit například dřevěné, bambusové nebo i textilní žaluzie. Tím pádem můžete vnitřní žaluzie využít jako skvělý doplněk vašeho interiéru. Vnitřní žaluzie zabrání vstupu přímému slunečnímu svitu, bohužel však teplo zachytí až ve chvíli, kdy projde
sklem. Dostane se tedy do interiéru a zvyšuje tak teplotu uvnitř. Pokud máte střešní okna i do nich si můžete pořídit žaluzie. Vybrat si můžete jak vnitřní, tak i venkovní, ale vždy půjde o horizontální žaluzie.

žaluzie

Venkovní žaluzie

Dalším typem stínění jsou venkovní žaluzie. Ty v létě zabrání pronikání slunečním paprskům i teplu. Díky tomu nebudete potřebovat ne vždy zdravou klimatizaci. Navíc v topné sezóně zabraňují úniku tepla a tím snižují náklady na vytápění. Venkovní žaluzie jsou nejčastěji lamelové nebo hliníkové. Výhodou venkovních žaluzií oproti roletám je, že se můžou naklápět a tím můžete regulovat množství světla v místnosti. Venkovní žaluzie můžou podtrhnout krásu vašeho domu, vybírat můžete z mnoha barevných odstínů i dekorů. Jestliže chcete, aby vybrané stínění nebránilo pouze paprskům, ale i hluku je lepší zvolit venkovní rolety. Rolety vám poskytnou téměř stoprocentní nepronikavost hluku.