kuchyněMáte rádi podzim pro jeho barevnost? Načerpejte inspiraci z přírody a zahalte svou kuchyni do barev spadaného listí. Získáte tím nejenom stylový podzimní design, ale také podpoříte útulnou atmosféru domova a váš interiér bude působit zabydleně a útulně.

Oživit kuchyni můžete nejprve jednoduchými doplňky ve vhodně zvolených barvách. Pokud se pustíte do většího zvelebování, pořiďte si novou výmalbu nebo přejděte k nákupu nového nebo reorganizujte starý nábytek. Škála podzimních barev je široká. Začít můžeme barvami spadaného listí, kam patří především oranžová, červená, hořčičná nebo zelená a barva plodů.

Doplňky

Chcete-li svůj interiér sladit do podzimních barev, nejsnadněji to půjde s bytovým textilem nebo doplňky. Efektivně budou vypadat barevné závěsy, ubrusy, přehozy nebo prostírání s motivem podzimních dekorů.

Výmalba interiéru

Při výmalbě interiéru si dejte pozor. Barvy dokáží místnost opticky zmenšovat či zvětšovat, zkracovat či prodlužovat, ubírat jim světlo, mohou zklidňovat nebo znepokojovat. Při volbě barev je dobré respektovat určitá pravidla.

1. Velké plochy by měly mít neutrální barvu.
2. Výrazné barvy jsou vhodné na menší plochy nebo doplňky.
3. Tmavé barvy zmenšují místnost a uzavírají prostor.
4.Tmavá barva působí jinak na svislých a jinak na vodorovných plochách.

Kuchyně a barvy

Reorganizace nábytku

Při sestavení nového designu, stačí někdy jen přemístit nábytek a doplnit ho vhodnou výmalbou nebo doplňky. Pokud chcete do svého nového interiéru zainvestovat, skvěle budou vypadat nápadnější prvky pro naše pohodlí. Poohlídněte se po barevných židlí v dekoru podzimu. Váš interiér zazáří a spolu s doplňky jako je například barevná elektronika bude váš podzimní design dokonalý.

Květiny

Výrazným dekorativním prvkem v interiéru jsou květiny. Na podzim se proto obklopte sušenými květy, které můžete ladit do typických podzimních barev, ale i do sytých odstínů. Vytvořte zdobené mísy nebo věnce plné přírodních materiálů. Oživte váš jídelní stůl vázou plnou jeřabin.

A jak podzim do vašeho interiéru dostanete vy? Máte ještě nějaké další tipy na podzimní design?
 

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Zajímavé rubriky

Doporučené stránky

Jak Bydlet - články o bydlení
Cestovní server - vše o cestování
JáUšetřím.cz- Jak ušetřit: bydlení, cestování, energie