Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/doc/www.bydleti.cz/www/plugins/system/t3/includes/menu/megamenu.php on line 137
Jaké jsou současné trendy v bydlení - bydleti.cz

Jaké jsou současné trendy v bydlení

Trendy bydlení
Jaké jsou současné trendy v bydlení

Trendy v bydlení se mění. Jsou pryč doby křiklavě barevných stěn a rustikálních kuchyní. V současné době vedou světlé materiály a důležitý je venkovní prostor sloužící k relaxaci. V módě je zase bílá. 

Interiérům vládnou jednoduché linie a také hodně světla. Venkovní prostor s posezením se stal nejžádanější součástí současného moderního bydlení. Tento trend dokládá požadavek balkonů, teras nebo předzahrádek.

Podlahy a trendy

První, co je třeba bytě rozmyslet, je barevné ladění stěn, podlah a nábytku. U podlahových krytin je vidět návrat spíše ke světlejším materiálům. Jako je například přírodní, případně lehce vybělený dub. Stále více oblíbený je styl širších prken než menší parketové vzory.

Malování stěn

Při malování stěny bytu je důležité se rozhodovat podle velikosti a prosvětlení místností. Pokud máte dostatek denního světla můžete použít i tmavší odstíny barev, které světlo pohlcují a zužují prostor. Nepřežeňte kombinování barev. Současný trend udává použití maximálně dvou dominantních barvy jak na stěnách, tak i u doplňků. Barvou roku je podle bytových designérů tmavočervená s hnědými odlesky, která krásně vynikne vedle šedé, tyrkysové anebo jantarové.

V módě znovu bílá, která působí neutrálně a taky nechá vyniknout bytové doplňky a dekorace. Dalším zajímavým trendem jsou stěny vymalované nebo vytapetované pouze do půlky. A to tak, že na začátku dominují světlé barvy a tóny postupně přecházející až do bílé. Oblíbený je také benátský štuk a italská luxusní omítka.

Bydlení trendy

Nábytek a trendy

V současné době si lidé nový byt zařizují převážně nábytkem ze strukturovaného lamina s dekorem dřeva, který je téměř k nerozeznání od dýhy. V oblibě je nyní kombinace s bílým lakem v matu i v lesku.

Kuchyně a nové trendy

V kuchyňských linkách jsou nyní moderní bezúchytková dvířka, která jsou vyrobená s frézovanými žlábky. Stejně jako na nábytku tak i v kuchyních převažují světlé barvy, dřevo a opět bílý nebo matný lak. V oblibě jsou i krémové nebo šedé odstíny. Dispozice kuchyní se řeší jako ostrůvkové s jednoduchými uzavíratelnými horními skříňkami. Upouští se od poliček a také od prosklených dvířek. Velké oblibě jsou v poslední době také linky v betonovém dekoru. 

ložnice a trendy

Bytové textilie

Bytové textilie se nejčastě používají v přírodních barvách (zemité odstíny). Uplatnění najdou na pohovce, na čalounění židlí nebo postelí. Závěsy a záclony se pak ladí do podobných odstínů.

koupelny trendy

Exteriéry

Současným trendem je vybavování venkovních prostor propojených s bytem. Moderní bydlení vyžaduje kvůli relaxaci zahradu, terasu nebo balkon. Balkony doplňují květiny, okrasné dřeviny a nábytek. Terasy a předzahrádky potřebují mít dostatečný prostor pro grilování.
 

Doporučené články